اقتصادی

روز فناوری اطلاعات اولین رویداد ملی اقتصاد دیجیتال است

پایگاه خبری توسعه برند، صبح امروز نشست خبری روز فناوری اطلاعات برگزار شد. در این نشست، از ثبت‌نام ۷۷۳ نفر تاکنون برای حضور در بزرگداشت روز فناوری اطلاعات خبر داده شد.

در ابتدای این نشست، حسین اسلامی، رئیس هیأت مدیره این سازمان گفت: «امسال دومین بار است که به‌صورت رسمی روز فناوری اطلاعات را گرامی می‌داریم. مخاطب روز فناوری اطلاعات عامه مردم هستند و هدف این روز رساندن اطلاعات مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و تأثیر آن بر زندگی عامه مردم است.»

او ادامه داد: «گرچه فناوری اطلاعات سبک زندگی ایرانی‌اسلامی را دچار تغییر کرده است، اما هنوز نتوانستیم اهمیت بازیگران این حوزه را به عامه مردم نشان دهیم. هنوز برخی سرمایه‌گذاران فضای سنتی را به‌جای فضای اقتصاد دیجیتال برای سرمایه‌گذاری ترجیح می‌دهند. به دنبال انتقال این مفهوم هستیم که برای افزایش اشتغال باید به این حوزه توجه بیشتری شود.»

رئیس هیأت مدیره سازمان نصر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: «اقتصاد دیجیتال برای اقتصاد کشور حیاتی است و باید از آن حمایت شود؛ زیرا رفع موانع اقتصاد دیجیتال تنها راه پیشرفت اقتصاد کشور است.»

جمع‌سپاری مالی برای آزادی زندانیان

رضا قربانی، عضو هیأت مدیره و رئیس کمیسیون فین‌تک نصر تهران نیز در ابتدا گزارش مختصری از برگزاری نمایشگاه الکامپ داد و گفت: «محتوا هسته اصلی الکامپ ۲۶ بود و بر همین اساس حجم محتوای بسیار زیادی در نمایشگاه تولید شد. در این زمینه، نباید الکامپ ۲۶ را با دوره قبل مقایسه کنیم. در الکامپ ۲۶ و در بخش محتوایی، بیش از ۳۳۰ مهمان در استودیو داشتیم و حدود ۱۰ درصد از مهمانان خانم‌ بودند که این عدد پنل‌های الکامپ، بیش از ۲۰ درصد بود.»

او در ادامه اظهار کرد: «در بخش پنل‌ها نیز معادل ۱۱۱ مهمان داشتیم که حدود ۲۰ نفر از آنها اعضای فعال نصر بودند. در مجموعه ۲۹ پنل در پنج‌روز نمایشگاه، برگزار شد.»

رئیس کمیسیون فین‌تک نصر تهران درباره نوع محتواهای نمایشگاه الکامپ نیز گفت: «بیشترین موضوعات با سهم ۹ درصدی مربوط به حوزه رگولاتوری و به ترتیب حوزه‌های سخت‌افزار، بلاک‌چین و دارایی دیجیتال هر کدام شش درصد محتوا را در بر گرفتند. در مجموع، ۲۲۸۰ دقیقه حجم محتوای تولید شده در الکامپ بوده است.»

قربانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره روز فناوری اطلاعات بیان کرد: «برای برگزاری این روز، بنا را بر این گذاشتیم که بدون ارائه‌های مرسوم، در کمتر از ۳ ساعت این رویداد برگزار شود. ساعت ۱۶ پذیرش برای رویداد شروع می‌شود، مراسم از ساعت ۱۷ به مدت سه ساعت به شکل گفت‌وگوهای دونفری برگزار خواهد شد و به جز رئیس مجلس و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات سخنرانی مجزایی نداریم.»

طبق گفته رئیس کمیسیون فین‌تک نصر تهران، بخش اعظمی از روز فناوری اطلاعات مرتبط با تقدیر از برگزیدگان مسابقات فوتسال و بخش دانش‌آموزی الکامپ خواهد بود. او در ادامه از جمع‌سپاری مالی برای آزادی زندانیان حوزه فناوری به‌صورت گسترده‌تر نسبت به سال گذشته خبر داد.

او درباره میزان افراد ثبت‌نام کرده برای حضور در روز فناوری اطلاعات گفت: «برای رویداد روز فناوری اطلاعات امسال تصمیم گرفتیم افراد بیرون از اکوسیستم نیز بتوانند حضور داشته باشند. تاکنون از طرفیت ۱۶۰۰ نفری تعیین شده در این زمینه معادل ۷۷۳ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و شرکت ارتباط فردا و تندر نور از حامیان برگزاری روز فناوری اطلاعات هستند.»

فضایی برای گفت‌وگو با حاکمیت

در ادامه نشست، علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر سازمان نصر تهران نیز اظهار کرد: «سازمان نصر در حال رایزنی با اداره ثبت برند است تا سه برند اصلی سازمان همچون الکامپ، روز فناوری اطلاعات و جام انفورماتیک را به ثبت برسانیم.»

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیا اینکه روز فناوری اطلاعات اولین رویداد ملی در حوزه اقتصاد دیجیتال است، از حضور رئیس مجلس و سخنرانی او در این رویداد خبر داد.

دبیر سازمان نصر تهران تاکید کرد: یکی از کاربردهای این رویداد این است که بستری برای گفت‌وگو با حاکمیت فراهم می‌کند و بازخوردهایی که از اکوسیستم در این رویداد منتقل می‌شود، قطعاً بر تصمیمات مسئولان تأثیرگذار خواهد بود.

در بخش دیگری از نشست فناوری اطلاعات، مسئولان سازمان نصر تهران به سؤالات خبرنگاران حاضر در جلسه پاسخ دادند.

حسین اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره تأثیر اختلال اینترنت بر کسب‌وکارها و برنامه و شیوه تعامل نصر تهران با مسئولان گفت: «اکنون با دو مشکل محدودیت‌ها و اختلال اینترنت مواجه هستیم و برای رفع هر دو مشکل، هم بیانیه دادیم و هم با رئیس‌جمهور نامه‌نگاری کردیم. در خصوص فیلترینگ طی حکمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات مسئول شد و در حال رایزنی هستیم تا سیاستی در پیش گرفته شود که فعالان کسب‌وکاری کمترین میزان آسیب را ببینند.»

او در ادامه بیان کرد: «به‌تازگی کمیته‌ای از سمت مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شده است و آن را به فال نیک می‌گیریم و در تلاش هستیم تا نمایندگان بخش خصوصی در این کمیته حضور داشته باشند.»

منبع: روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا