برندهای ایرانی

افزایش تعداد برندهای ایرانی مجاز به صادرات آبزیان

پایگاه خبری توسعه برند، هشت شرکت جدید در فهرست مرجع رسمی صلاحیت‌دار روسیه (روسلخوزنادزور) به عنوان شرکت‌های جدیدی که امکان صادرات محصولات شیلاتی به روسیه را دارند، قرار گرفتند.

دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران با بیان این مطلب از افزایش تعداد شرکت‌های ایرانی مجاز به صادرات آبزیان به روسیه خبر داد.

علی اکبر خدایی تصریح کرد: نکته مهم این است که طبق وعده آقای دانکورت، رئیس روسلخوزنادزور در جلسه‌ای که در سفر هیات ایرانی به ما داد، این افزایش تعداد شرکت‌ها بدون انجام بازدید و صرفا پس از مذاکرات سنگین سازمان دامپزشکی با همتایان روس خود و خصوصا تکمیل پرسش‌نامه ۱۲۰صفحه‌ای آنان انجام شد که جا دارد از زحمات مدیران و کارشناسان این سازمان به ویژه آقایان دکتر رضاییان‌زاده، دکتر عبدی، دکتر اختیارزاده و سرکار خانم دکتر دباغیان قدردانی شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب مجموع شرکت‌های ایرانی مجاز برای صادرات به روسیه به ۳۵ شرکت افزایش یافت که مجاز به صادرات محصولاتی همچون انواع سخت‌پوستان (با پوست و بدون پوست زنده پخته دودی تازه و منجمد)، انواع ماهی زنده و تازه و سرد شده، ماهی منجمد، ماهی خشک شده آب نمکی، فیله ماهی، ماهی چرخ شده، صادرات کنسرو و صادرات خاویار هستند. دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران در ادامه بیان کرد: در فهرستی که سازمان دامپزشکی برای روسیه ارسال کرده، نام ۴۰ شرکت جدید متقاضی رجیستری وجود داشت که در حال حاضر تنها نام ۸ شرکت مورد موافقت قرار گرفته است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا