اقتصادی

ارتقای سامانه کاریابی با هدف پل ارتباطی بین کارجویان و کارفرمایان

پایگاه خبری توسعه برند، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به طراحی و ارتقای سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش زمان و هزینه های جستجوی شغل، بهبود و انسجام در عملکرد کاریابی‌ها و نهایتاً رشد نرخ اشتغال کشور و افزایش رضایتمندی ذینفعان کرده است.

در این سامانه کاریابی‌ها، کارفرمایان و کارجویان می‌توانند ضمن ایجاد پنل کاربری و ثبت داده‌های لازم از خدمات سامانه در زمینه معرفی فرصت‌های شغلی، شناسایی افراد آماده به کار و تطبیق شغلی بهره‌مند شوند.

فرآیند معرفی و بکارگماری کارجویان، از طریق کاریابی‌ها یا به صورت ارتباط مستقیم کارفرما با کارجو انجام خواهد شد. این سامانه ظرفیت مناسبی ایجاد می‌کند تا از طریق آن تأمین نیروی کار مناسب و مورد نیاز کارفرمایان با صرف هزینه و زمان کمتر و با سرعت و دقت بیشتر صورت پذیرد. همچنین با امکان انجام نظارت‌های عالیه بر عملکرد کاریابی‌ها از طریق این سامانه، تخلفات احتمالی کاهش یافته و با اعتماد سازی موجبات رضایتمندی کارجویان و کارفرمایان و ارتقای عملکرد کاریابی‌ها فراهم خواهد شد.

سامانه جست‌وجوی شغل به منظور تسهیل دسترسی ارائه دهندگان خدمات کاریابی به اطلاعات عرضه و تقاضای نیروی کار، کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان و ایجاد شفافیت و پویایی در بازار کار آماده اجرای سراسری و استفاده کامل برای آحاد جامعه ایجاد است.

کارجویان و کارفرمایان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند اطلاعات مربوط به اشتغال و فرصت‌های شغلی خود را در این سامانه ثبت کنند.

منبع: روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

برند همراه اول برترین غرفه الکامپ 1402
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا