اقتصادی

ارتقای سامانه کاریابی با هدف پل ارتباطی بین کارجویان و کارفرمایان

پایگاه خبری توسعه برند، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به طراحی و ارتقای سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش زمان و هزینه های جستجوی شغل، بهبود و انسجام در عملکرد کاریابی‌ها و نهایتاً رشد نرخ اشتغال کشور و افزایش رضایتمندی ذینفعان کرده است.

در این سامانه کاریابی‌ها، کارفرمایان و کارجویان می‌توانند ضمن ایجاد پنل کاربری و ثبت داده‌های لازم از خدمات سامانه در زمینه معرفی فرصت‌های شغلی، شناسایی افراد آماده به کار و تطبیق شغلی بهره‌مند شوند.

فرآیند معرفی و بکارگماری کارجویان، از طریق کاریابی‌ها یا به صورت ارتباط مستقیم کارفرما با کارجو انجام خواهد شد. این سامانه ظرفیت مناسبی ایجاد می‌کند تا از طریق آن تأمین نیروی کار مناسب و مورد نیاز کارفرمایان با صرف هزینه و زمان کمتر و با سرعت و دقت بیشتر صورت پذیرد. همچنین با امکان انجام نظارت‌های عالیه بر عملکرد کاریابی‌ها از طریق این سامانه، تخلفات احتمالی کاهش یافته و با اعتماد سازی موجبات رضایتمندی کارجویان و کارفرمایان و ارتقای عملکرد کاریابی‌ها فراهم خواهد شد.

سامانه جست‌وجوی شغل به منظور تسهیل دسترسی ارائه دهندگان خدمات کاریابی به اطلاعات عرضه و تقاضای نیروی کار، کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان و ایجاد شفافیت و پویایی در بازار کار آماده اجرای سراسری و استفاده کامل برای آحاد جامعه ایجاد است.

کارجویان و کارفرمایان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند اطلاعات مربوط به اشتغال و فرصت‌های شغلی خود را در این سامانه ثبت کنند.

منبع: روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا