برندهای خارجی

ایلان ماسک بزرگترین سهامدار برند توییتر شد

پایگاه خبری توسعه برند، ایلان ماسک، رئیس تسلا اعلام کرد که ۹.۲ درصد از سهام توییتر را به ارزش نزدیک به ۳ میلیارد دلار خریداری کرده است و این اقدام، وی را به بزرگترین سهامدار سایت میکروبلاگینگ تبدیل کرد و باعث افزایش بیش از ۲۷ درصدی سهام این شرکت شد.

ماسک، کاربر پرکار توییتر، از زمان پیوستن به این سایت در سال ۲۰۰۹ بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده دارد و با پیام‌های گاه‌به‌گاه کوتاه و جنجالی خود تاثیرات قابل‌توجهی بر بازارهای مالی می‌گذارد.

پیش از این ماسک از طرفداران خود خواست تا نظراتشان را در مورد آزادی بیان در توییتر ابراز کنند. ماسک فکری جدی برای ایجاد یک پلتفرم رسانه اجتماعی جدید می‌کند و تعهد توییتر به آزادی بیان را زیر سوال می‌برد.

نتایج سه ماهه اخیر توییتر و اضافه شدن کاربران کمتر از حد انتظار، سوالاتی را در مورد چشم‌انداز رشد آن ایجاد کرده است حتی اگر پروژه‌های بزرگی مانند اتاق‌های گفت‌وگوی صوتی و خبرنامه‌ها را برای پایان دادن به رکود طولانی‌مدت دنبال کند.

به نقل از چاینا نیوز، مشخص شده است که ماسک دارای ۷۳.۵ میلیون سهام توییتر است.

سهام توییتر با این خبر افزایش یافت و با ۲۷.۱ درصد افزایش به ۴۹.۹۷ دلار رسید. این سهام که در ۱۲ ماه گذشته تا پایان روز جمعه ۳۸ درصد کاهش یافته بود، روز دوشنبه ۸.۳۸ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرد که اکنون به ۳۹.۳ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا