برندهای ایرانی

برند صنایع دستی و سوغات محلی ایلام در مسیر صادرات

پایگاه خبری توسعه برند، حسن بهرام نیا ظهر روز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی و نوروزگاه ایلام با عنوان این مطلب که صنایع دستی و سوغات محلی ایلام نیازمند ایجاد یک نمایشگاه دائمی برای عرضه همیشگی محصولات سنتی است، اظهار داشت: همه شهرستان‌های استان ظرفیت‌های بالایی در زمینه صنایع دستی و سوغات محلی دارند که نباید عرضه این توانمندی‌ها منحصر به زمان‌های خاصی چون نوروز باشد.

وی افزود: برخی از صنایع دستی و سوغات محلی ایلام به علت کیفیت بالای محصولات دارای برند هستند که قابلیت صادرات به بازارهای منطقه و جهانی را دارند.

بهرام نیا افزود: باتوجه به ارتباط موثر استان ایلام با استان‌های واسط و دیالی عراق باید از این فرصت به دست آمده برای معرفی و صادرات محصولات صنایع دستی و سوغات محلی استان استفاده شود.

وی تاکید کرد: باید برای حمایت از فعالان این حوزه هم زمینه صادرات به نقاط مختلف کشور و بازارهای بین المللی فراهم شود و هم با اعطای تسهیلات و کمک به رفع موانع تولید از این توان و ظرفیت استفاده کرد که این مهم می‌تواند زمینه اشتغال زایی، کسب دارمد پایدار و رونق اقتصاد استان را فراهم سازد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا