برندهای خارجی

برند هیوندای اولین کارخانه تولید خودروی الکتریکی در اندونزی را افتتاح کرد

پایگاه خبری توسعه برند، گروه خودروسازی هیوندای امروز چهارشنبه یک کارخانه خودروسازی جدید راه‌اندازی کرد که اولین خودروی الکتریکی مونتاژشده بومی اندونزی را تولید خواهد کرد و بخشی از هدف جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور اندونزی برای توسعه زنجیره‌تامین کامل خودروهای الکتریکی با استفاده از منابع معدنی این کشور است.

جوکو ویدودو در افتتاحیه کارخانه در روز چهارشنبه گفت: دولت مشوق‌هایی را ارائه می‌دهد و برای افزایش سرمایه‌گذاری توسعه خودروهای الکتریکی، تشریفات اداری را حذف کرده است؛ ما باید نقش مهمی در زنجیره‌تامین جهانی خودروهای الکتریکی داشته باشیم.

ویدودو اظهار کرد: کشور ما منابع معدنی بسیاری دارد که می‌توان از آن برای توسعه خودروهای الکتریکی استفاده کرد. اندونزی یک تولیدکننده عمده سنگ معدن نیکل است که یک ماده مهم برای باتری‌های خودروهای الکتریکی است.

جوکو گفته است: این کشور همچنین کبالت تولید می‌کند که برای باتری‌ها استفاده می‌شود و دارای ذخایر زیادی از سنگ‌معدن بوکسیت و مس است که می‌تواند برای تولید خودروهای الکتریکی استفاده شود. توسعه صنایع پایین‌دستی منابع طبیعی اندونزی یکی از اهداف کلیدی اقتصادی جوکو برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد شغل بوده است.

وی افزود: تمام خودروهای الکتریکی تولیدشده در اندونزی تا سال ۲۰۲۴ از باتری‌های ساخت داخل و سایر اجزای کلیدی استفاده خواهند کرد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا