کسب و کار

محاسبه ظرفیت منبع انبساط چگونه است؟

پایگاه خبری توسعه برند، می‌توان گفت که منبع انبساط درواقع نوعی مخزن بوده که می‌تواند از سیستم‌های گرمایشی محافظت کنند. همچنین روی میزان فشار مایعات گرم نیز تاثیر گذار باشد. به‌ عبارت‌دیگر این سیستم باعث شده تا فشار اضافی آبگرم تنظیم شده و به همچنین کمبود آب در گردش سیستم‌های حرارتی نیز تامین رفع شود. به ‌طور کلی این دستگاه با ۲ هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد که ازجمله آن‌ها می‌توان به کاهش فشار آب گرم و همچنین رفع و کاهش فشار آب ناشی از کم شدن آب در سیستم‌های حرارتی اشاره کرد. لازم است بدانید که مخازن انبساط در حجم‌های گوناگونی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند و افراد می‌توانند براساس نیاز خود و نوع دستگاه گرمایشی که دارند، هر یک از مدل‌ها را خریداری کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد نحوه محاسبه حجم منبع انبساط توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

 در دستگاه‌های گرمایش مرکزی دمای آب در گردش داخل لوله‌ها و در اثر قرار گرفتن در حرارت افزایش پیدا کرده و همچنین حجم آب نیز در گردش افزایش می‌یابد. بالا رفتن حجم آب باعث شده تا فشار زیادی به لوله‌ه ا و اتصالات آن وارد شوند و درنتیجه باعث ترکیدن آن‌ها می‌شود به‌ طور معمول جهت جلوگیری از چنین اتفاقاتی استفاده از این منبع می‌تواند تا حد بسیار زیادی مؤثر واقع شود. شما می‌توانید برای خرید انواع منبع انبساط به سایت بامین تهویه مراجعه کرده و جهت خرید این محصولات اقدام کنید. همچنین این مجموعه به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راه تنها ترین شکل ممکن حجم منبع انبساط را نیز محاسبه کنید.

اهمیت وجود منبع انبساط برای سیستم‌های گرمایشی

 پیش ‌از این ‌که در مورد محاسبه حجم منبع انبساط صحبت کنیم، بهتر است که در مورد اهمیت وجود این محصولات اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. و به طور کلی منابع انبساط در آن حجم های گوناگونی در بازار موجود هستند. برای انتخاب یک منبع مناسب جهت استفاده در سیستم‌ های حرارت مرکزی، مشخص کردن حجم آن یکی از فاکتورهای بسیار مهم محسوب می‌شود. زیرا در صورت عدم تناسب منبع با سیستم ممکن است مشکلات متعددی به وجود بیاید.

بنابراین می‌توان گفت که محاسبه حجم منبع انبساط نیز برای خرید این محصولات از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد.همان‌طور که در بخش قبل گفتیم این محصولات مخازنی هستند که می‌توانند میزان فشار آب گرم را کاهش داده و آن را تنظیم کنند. همچنین به نوعی می‌توانند از سیستم‌های گرمایشی محافظت کنند.در ادامه در مورد نحوه محاسبه حجم مخزن انبساط صحبت خواهیم کرد.

چگونه می‌توان حجم منبع انبساط را محاسبه کرد؟

 به ‌منظور محاسبه حجم منبع انبساط روش‌های مختلفی وجود دارد. اما بهترین روش که دارای استاندارد های لازم بوده و کاملاً علمی است، این است که در ابتدا حجم اولیه آب در گردش موجود در سیستم حرارتی محاسبه شود و سپس طبق پارامترهای عملکردی که برای سیستم گرمایشی در نظر گرفته ‌شده است، حجم منبع انبساط نیز محاسبه می‌شود.

 ازجمله پارامترهای سیستم گرمایشی می‌توان به اختلاف درجه حرارتی اشاره کرد. با استفاده از این روش می‌توان به ‌راحتی حجم مخزن انبساط را تعیین کرد. لازم است بدانید که جهت محاسبه حجم آب داخل سیستم حرارت مرکزی باید از یک سری از جدول‌ها که متشکل از وزن‌های مختلفی هستند، استفاده کرد. شما می‌توانید برای این کار از کتاب تاسیسات هندبوک استفاده کنید. استفاده از این روش به دلیل این ‌که به محاسبه حجم داخل آب داخل لوله، کلکتور و دیگر اجزای موجود در سیستم گرمایشی نیاز دارد، تا حدودی مشکل بوده و زمان زیادی را از افراد می‌گیرد. به‌ همین خاطر نیز اکثر کارشناسان و از فرمول‌هایی برای محاسبه حجم مخزن آب استفاده می‌کنند.

فرمول محاسبه حجم مخزن انبساط ب شرح زیر است:

V=Q*1.5/1000

V به معنی حجم منبع باز به واحد لیتر است.

 Q ظرفیت حرارتی را نشان می‌دهد

خرید منبع انبساط

 در حال حاضر شما می‌توانید منبع انبساط را در حجم‌های مختلف خریداری کنید. چنانچه شما به ‌دنبال این محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید، می‌توانید به سایت بامین تهویه مراجعه کرده و جهت خرید منبع انبساط بسته عمودی ۳۰۰ لیتری ، ۴۰۰لیتری، و…. اقدام کنید. بامین تهویه سالیان زیادی است که در زمینه خرید و فروش تخصصی ‌ترین سیستم‌های تأسیساتی به فعالیت می‌پردازد و شما می‌توانید به ‌صورت غیرحضوری نیز جهت خرید این محصول اقدام کنید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا