برندهای خارجی

استخدام ۱۰ هزار نفر در برند فیس بوک برای ساخت متاورس

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت فیس بوک برای کمک به ساخت متاورس (جهان مجازی) قصد دارد ۱۰ هزار نفر را در اتحادیه اروپا در پنج سال آینده استخدام کند.

این برنامه گام مهمی است که فیس بوک به سوی مفهوم متاورس (دنیای آنلاینی که در آن افراد وجود دارند و در فضاهای مجازی معاشرت می کنند) برمی دارد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در ماههای اخیر از این برنامه صحبت کرده است.

فیس بوک در سپتامبر برنامه سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری را برای ساخت متاورس اعلام کرد که شرکتهایی مانند روبلاکس و فورت نایت زودتر از سایرین در این عرصه حضور پیدا کرده اند.

این شرکت پیشتر تستی از اپلیکیشن دورکاری واقعیت مجازی جدید انجام داده بود که تحت آن افراد با هدستهای اکیلس کوئست ۲ فیس بوک می توانستند در قالب آواتارهایی که نسخه مجازی خودشان هستند، جلسه برگزار کنند.

فیس بوک در ژوییه اعلام کرد یک تیم محصول را برای کار روی متاورس ایجاد می کند که بخشی از گروه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی Reality Labs فیس بوک خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، فیس بوک اعلام کرد سرمایه گذاری در مشاغل جدید رای اعتماد به قدرت صنعت فناوری اروپا و پتانسیل نبوع فناوری اروپایی است. اروپا اهمیت عظیمی برای فیس بوک دارد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا