برندهای ایرانی

فرش دستبافت به عنوان یک برند ملی

برگزاری اولین جشنواره خلاقیت و نوآوری فرش نوین یزد

پایگاه خبری توسعه برند، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد از برگزاری نخستین جشنواره خلاقیت و نوآوری فرش نوین در این استان خبر داد.

«محمد کاظم صادقیان» با بیان اینکه فرش دستباف ناب‌ترین هنر ایرانی و زیباترین شاهکار انسانی است که چشم جهانیان را به خود خیره ساخته است، گفت: نخستین جشنواره خلاقیت و نوآوری فرش نوین یزد با هدف نوآوری و ارتقای بهره‌وری در صنعت فرش دستباف استان دهم اردیبهشت ماه در محل خانه خلاق و نوآوری زی‌نو برگزار می‌شود.

وی  چهار محور اصلی این جشنواره را شامل مواد اولیه، رنگ و الیاف، روکارگیری، شستشو، طراحی و تولید، بازارهای داخلی و بین المللی فرش ذکر کرد و ادامه داد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۳۱ فروردین ماه ثبت نام خود را نهایی کنند.

این مسئول مخاطبین اصلی این جشنواره را تولیدکنندگان، شرکت‌های خلاق، فناور و دانش بنیان، تامین کنندگان مواد اولیه و ماشین آلات و شرکت‌های طراحی و بسته بندی دانست و اظهار کرد: فرش دستبافت به عنوان یک برند ملی، مانند نگینی در میان سایر کالاها در جهان می‌درخشد و همچنین بخشی از رشد ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.

صادقیان با اشاره به اینکه در سرتاسر جهان، کشور ایران را با نام فرش دستبافت می‌شناسند، تاکید کرد: در این میان فرش دستباف یزد از نظر کیفیت، زیبایی و نقش و نگار، بی همتاست.

وی با تاکید بر اینکه در این جشنواره به دنبال احصای نیازهای فناورانه فرش دستباف و ارائه آن به مخاطبان هستیم، تصریح کرد: امیدواریم با رویکرد کارآفرینی و استقبال از طرح ها و ایده های نوآورانه، اثرات مثبت این جشنواره را در صنعت فرش استان یزد مشاهده کنیم.

صادقیان در پایان نیز خاطرنشان کرد: این جشنواره به همت و همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد، مرکز ملی فرش ایران، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان یزد، صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف یزد، اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی استان یزد و خانه خلاق و نوآوری زی نو برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا