اقتصادی

سهم اصناف از مالیات ۷ درصد است

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سهم اصناف از مالیات کل کشور کمتر از هفت درصد است، اعلام کرد: میانگین مالیات پرداختی اصناف تهران کمتر از ۱۰ میلیون تومان بود.

هادی سبحانیان در نشست هم اندیشی با مجمع صنفی اتاق اصناف تهران گفت: راهبرد کلی دولت این نیست که منابع بودجه را با مالیات‌ستانی از اصناف تامین کند.

وی گفت: نفت سرمایه نسل های آینده است و همه ما باید تلاش کنیم کشور با درآمدهای مالیاتی اداره شود.

سبحانیان همچنین اظهار کرد: نگاه ما به فعالان اقتصادی به خصوص فعالان بزرگ و شناسنامه ‌دار این است که این افراد، شریک راهبردی ما هستند؛ بنابراین اگر موانعی بر سر راه آنان ایجاد کنیم، در واقع هر دو طرف متضرر می ‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تصویب قانون تسهیل تکالیف مودیان در اجرای پایانه های فروشگاهی سامانه مودیان گفت: با همراهی و مشارکت همه ارکان حاکمیت و فعالان اقتصادی، این قانون را برای گسترش عدالت مالیاتی به نفع اقتصاد مولد اجرایی خواهیم کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: تکریم مودیان شعار محوری نظام مالیاتی در دوره تحولی است. همه سیاست های سازمان حول این شعار محوری خواهد بود. برگزاری میز خدمت و راه اندازی سامانه یکپارچه ۱۵۲۶ برای پاسخگویی به مودیان هم در همین راستاست.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا