کسب و کار

راهنما خرید واش بتن برای پیاده رو

پایگاه خبری توسعه برند، امروزه برای ایجاد یک منظره زیبا و طبیعی در پیاده رو و کف سازی پارک و حتی در باغ ها و در روف گاردن ها از واش بتن استفاده می کنند. برای خرید واش بتن باید نکات بسیار مهمی در نظر گرفته شوند. زیرا واش بتن انواع گوناگونی دارد. این کفپوش های بتنی با استفاده از متریال هایی نظیر سیمان، چسب بتن و سنگدانه های معدنی و غیره تولید می شوند و نقش بسیار پررنگی در ایجاد مناظر زیبا و طبیعی دارند. واش بتن که یک نوع کفپوش بتنی محسوب می‌ شود در برابر عوامل و شرایط جوی و بیرونی مقاومت بسیار بالایی دارد. لذا تغییرات جوی هیچ آسیبی به این کفپوش های مقاوم وارد نمی‌ کنند.

واش بتن چه کاربردهایی دارد؟

همه ما در فضای باغ و یا پیاده رو ها کفپوش های بتنی را دیده ایم که تاثیرات بسیار زیادی در افزایش زیبایی بصری و تمیز ماندن فضا گذاشته اند. این کفپوش های بتنی با نام واش بتن شناخته می‌ شوند. واش بتن که با نام بتن شسته هم شناخته می‌ شود از سنگدانه های مرغوب تولید شده است. از این کفپوش های مقاوم در محوطه سازی پیاده رو ها،  باغ ها، ویلا ها و حتی پارکینگ ها استفاده می کنند.

البته فقط کاربرد واش بتن به این مواردی که بیان کردیم ختم نمی‌ شود‌. چرا که در مناطق صنعتی و محیط استخر و در سایر مکان هایی که نیاز به یک کفپوش مقاوم و با دوام است استفاده می شود. همچنین از واش بتن به عنوان نمای بیرونی ساختمان و دیوارهای عایق صوتی استفاده می کنند. این کفپوش ها به علت مقاومت بالا نقش بسیار زیادی در پوشش کف فضای عمومی دارند.

واش بتن کفپوش مناسب پیاده رو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

واش بتن ها کفپوش های بتنی بسیار مقاوم هستند که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. به همین جهت با توجه به ویژگی هایی که دارند کاربردشان به عنوان یک کفپوش پر استفاده در فضای عمومی پر رفت و آمد بسیار زیاد است. از ویژگی های واش بتن می توانیم به ضد آب بودن آن اشاره کنیم. این کفپوش در برابر عوامل بیرونی و عوامل جوی مانند و رطوبت و بارش باران مقاومت بسیار بالایی دارد.

 لذا زمانی که مرطوب و خیس شود به هیچ عنوان ورم نمی کند و از بین نمی رود. این موزاییک استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین جهت با تردد زیاد آسیب نمی بیند و تغییر شکل نمی دهد. به طور کلی دوام و ماندگاری بالا، طول عمر زیاد، نصب آسان، جذابیت ظاهری، کاربرد بالا  از جمله مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد انواع واش بتن است.

چند واش بتن مناسب پیاده رو

  • واش بتن ویبره ای

یکی از انواع مختلف واش بتن که جهت زیباسازی فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد با نام واش بتن ویبره ای شناخته می شود. این کفپوش به علت دوام و مقاومت بالایی که دارد در مکان های گوناگون استفاده می شود. همچنین به علت اینکه با توجه به تکنولوژی روز تولید شده دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. واش بتن با نام موزاییک شسته شده هم شناخته می‌ شود که از ترکیب سنگدانه های ریز و درشت به وجود می آید. در تولید واش بتن ویبره ای از مخلوط بتن و سنگدانه، آب و پودر سنگ استفاده می کنند و آن را درون قالب های لاستیکی در ابعاد گوناگون می ریزند. سپس بر روی میز ویبره قرار می دهند. در این صورت حباب های بتن تخلیه شده و این موضوع سبب افزایش چگالی بتن ویبره ای می شود.واش بتن

  • واش بتن پرسی

یکی دیگر از انواع مختلف مدل های واش بتن که مخصوص استفاده در پیاده رو می باشد و با نام واش بتن پرسی شناخته می شود. در تولید این کفپوش از روش گوناگونی استفاده می‌ کنند. به این صورت که ابتدا مواد اولیه تولید واش بتن که شامل پودر سنگ، آب، سیمان و سنگدانه است را با یکدیگر مخلوط می کنند. سپس درون قالب مخصوص قرار می دهند. بعد از اینکه نیمی از قالب با استفاده مواد اولیه و حجم باقی مانده با استفاده از آب، سیمان و ماسه پر شد آن را پرس می کنند. زمانی که مرحله پرس به پایان رسید واش بتن پرسی را به مدت ۲۴ ساعت در اتاق بخار قرار می‌ دهند و زمانی که این بازه زمانی طی شد واش بتن به مرحله ساب خوردن می رود. به هر میزان که قدرت پرس بیشتر باشد مقاومت واش بتن پرسی در برابر شرایط و عواملی بیرونی بیشتر می شود.

  • واش بتن درجا

واش بتن در جا یکی دیگر از انواع مختلف کفپوش های بتنی می باشد که با قالب های مخصوص تولید می شوند. روش تولید این کفپوش بسیار قدیمی است. زیرا قبل از این که ماشین آلات تولید واش بتن استفاده شوند از این روش بهره می گرفتند. روش های جدید مقاومت واش بتن را افزایش می دهند در حالی که در این روش طول عمر واش بتن و کیفیت آن پایین تر از روش های جدید خواهد بود.

  • واش بتن آنتیک

یکی دیگر از مدل های مختلف واش بتن با نام آنتیک شناخته می شود. این کفپوش با توجه به تکنولوژی روز تولید می شود و یکی از جدیدترین انواع واش بتن است. در پروسه‌ تولید واش بتن آنتیک از مواد اولیه‌ ای نظیر سنگدانه، آب، سیمان و سایر افزودنی ها استفاده می کنند. این نوع واش بتن جدید ماشینی در برابر سایر شرایط و عوامل بیرونی مقاومت بسیار بالایی دارد. چرا که با توجه به استاندارد های لازم به مرحله تولید رسیده است. از این رو در برابر سایش، ضربه، جذب آب و حتی شرایط جوی مقاومت دارد و دارای رنگ یکنواختی می باشد.

جمع بندی

واش بتن انواع مختلفی دارد یکی از آن که برای استفاده در پیاده رو ها و مکان های پرتردد مناسب است با نام واش بتن ویبره ای شناخته می شود. مدل های دیگر واش بتن آنتیک و درجا و واش بتن پرسی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سایت پارسیان کمک بگیرید و با مدل های مختلف واش بتن پارسیان آشنا شوید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا