کسب و کار

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور سالنی از دای تک

پایگاه خبری توسعه برند، در دنیای امروزی نحوه ارائه دادن، شرکت در کلاس، تماشای فیلم و سریال، تماشای مسابقات ورزشی و بازی کردن به لطف پروژکتورها تغییر زیادی کرده است. پروژکتورها با تنوع زیادی به بازار عرضه شده و شما باید با توجه به نیاز خود بهترین مورد را خریداری کنید. به طور مثال برای ویدیو پروژکتور سالن همایش باید از پروژکتوری استفاده کنید که در صورت تاریک نبودن محیط هم تصاویر با کیفیتی ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم یک راهنمای کلی در مورد ویدیو پروژکتور سالنی را خدمت شما ارائه دهیم؛ با ما همراه باشید.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور سالن سینما

از دفتر کوچک کاری گرفته تا سالن همایش بزرگ، پروژکتورهای تجاری پاسخ گوی انواع نیازها خواهند بود و می‌توانند به خوبی تصاویر با کیفیتی را در محیط کاری ایجاد نمایند. با افزایش تنوع در مدل‌های مختلف پروژکتور سالنی، انتخاب کمی گیج کننده خواهد بود. شما باید با در نظر گرفتن اندازه اتاق کنفرانس و محیط، دستگاه مورد نیاز خود را بررسی کنید. در مرحله دوم، الزامات نصب را بررسی کرده و در نهایت یک پروژکتور انتخاب کنید تا نیازهای تجاری شما را برآورده سازد. سه مرحله ساده می‌تواند به متخصصان دفاتر خانگی، صاحبان مشاغل کوچک و حتی شرکت‌های بزرگ کمک کند تا پروژکتور سالنی مناسب را برای ایجاد فرصت‌های تجاری بیشتر پیدا کنند.

پروژکتور چیست؟

پروژکتور یکی از تجهیزات کاربری برای کسب و کار‌های مختلف و کلاس درس است تا ارائه شما را در طول کنفرانس بهبود بخشد. شما می‌توانید با کمک یک پروژکتور با کیفیت، فیلم ها، عکس، نمودار، اسلایدهای پاورپوینت، فایل های PDF و هر نوع داده‌ای را در صفحه‌ای بزرگ ارائه دهید. پروژکتورها بسته به هدف و مکانی که استفاده می‌شوند، مشخصات مختلفی دارند. به طور مثال نوع پروژکتور قابل حمل معرفی شده است تا همه افراد بتوانند به راحتی آن را از خانه به محیط یا حتی به مسافرت ببرند؛ بدون انکه جابجایی پروژکتور دردسر زیادی ایجاد کند.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور سالنی

اگر مایل هستید در مورد بهترین ویدیو پروژکتور سالنی اطلاعات لازم را کسب کنید، در این بخش ما را همراهی نمایید تا به معیارهایی بپردازیم که در طول فرآیند خرید باید حتما مورد توجه قرار گیرند.

  • شدت روشنایی: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در پروژکتور سینمایی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد، شدت روشنایی است. گاهی اوقات شما قصد دارید از پروژکتور در یک اتاق تاریک استفاده کنید، در این حالت خرید پروژکتوری با شدت روشنایی پایین مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما اگر هدف شما از تهیه پروژکتور، ارائه در نور روز یا محیط نیمه تاریک باشد، لازم است پروژکتوری تهیه کنید که شدت روشنایی بالایی داشته و حتی در طول روز هم قادر به تولید تصاویر باکیفیت است. در مورد پروژکتور سینما هم باید شدت روشنایی را بررسی کرده و با توجه به محیط سالن در نظر بگیرید که به چه شدت روشنایی نیاز دارید.
  • فاصله پرتاب: به فاصله بین صفحه نمایش و پروژکتور فاصله پرتاب می‌گویند که این موضوع هم از جمله نکات مهمی است که در خرید ویدیو پروژکتور سالنی باید به آن توجه شود. سالن‌های سینما دارای ابعاد مختلفی بوده و اندازه صفحه نمایش تا پروژکتور در هر سینما متفاوت خواهد بود. پروژکتورها بسته به فاصله پرتاب خود به دو دسته پرتاب بلند و پرتاب کوتاه تقسیم بندی می‌شوند. برای اینکه انتخاب دقیقی داشته باشید، باید ابتدا فاصله بین صفحه نمایش و پروژکتور را محاسبه کرده و سپس پروژکتوری با همان نسبت پرتاب تهیه کنید.
  • کنتراست: به تفاوت بین تاریک‌ترین نقطه تصویر و روشن‌ترین نقطه آن، کنتراست گفته می‌شود. پروژکتورهایی که کنتراست بالایی ندارند، معمولا در نمایش رنگ مشکی دچار مشکل خواهند شد. در سینما کیفیت تصاویر باید حتما در سطح بالایی باشد تا ببینده بتواند فیلم مورد نظر خود را جزئیات و تصاویر با کیفیت تماشا کند. در این شرایط لازم است حتما پروژکتوری با کنتراست بالا تهیه کنید تا قادر به نمایش طبیعی رنگ‌های تیره بر روی صفحه نمایش سینمای شما باشد.
  • رزولوشن: رزولوشن یک دستگاه پروژکتور به تعداد پیکسل‌هایی گفته می‌شود که ان دستگاه از آن‌ها برای تولید تصاویر کمک می‌گیرد. طبیعی است که هر چه تعداد پیکسل‌های بیشتر در نمایش تصاویر به کار رود، تصویر خروجی با کیفیت‌تر بوده و جزئیات بیشتری را به نمایش خواهد گذاشت. پروژکتورها دارای وضوح تصویر مختلفی هستند اما امروزه بیشتر پروژکتورهایی با رزولوشن ۴K یا WUXGA مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکات مهم در خرید ویدئو پروژکتور برای سالن کنفرانس

برای داشتن بهترین انتخاب در فرآیند خرید ویدیو پروژکتور سالن سینما، همانطور که اشاره شد لازم است سه مرحله را انجام دهید تا دستگاه خریداری شده متناسب با نیاز سالن سینمای شما باشد.

دای تکمرحله اول: پروژکتور را بر اساس اندازه سالن و روشنایی تصویر انتخاب کنید.

یک نکته مهم در انتخاب پروژکتور سالن سینما، روشنایی آن است. برای سالن‌های کنفرانس کوچک، معمولا یک پروژکتور تجاری با روشنایی ۳۰۰۰ تا ۳۴۹۹ لومن مناسب خواهد بود، زیرا این پروژکتور باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد و علاوه بر آن تصویری با کیفیت برای یک محیط کوچک ارائه می‌دهد. برای سالن‌های متوسط ​​تا حدود ۴۰ ببینده، پروژکتوری با شدت روشنایی ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ مناسب خواهد بود؛ زیرا این پروژکتور می‌تواند شدت روشنایی بیشتر و ابعاد بزرگتری را نمایش دهد.

و در نهایت پروژکتورهای بالای ۵۰۰۰ لومن برای سالن‌هایی با بیش از ۴۰ نفر ببینده مناسب خواهند بود. دقت داشته باشید که برای فضاهایی با نور مستقیم، توصیه می‌کنیم روشنایی مورد نیاز را به میزان ۱۰۰۰ لومن افزایش دهید تا در هنگام روشن بودن چراغ‌ها باز هم تصویر قابل مشاهده باشد.

مرحله دوم: پروژکتور را بر اساس محل نصب انتخاب کنید.

معمولا پروژکتورهای سالن سینما مانند پروژکتورهای خانگی یا اداری نیستند که دائم نیاز به جابجایی آن‌ها باشد اما برای کسب اطمینان می‌توانید این مورد را نیز بررسی کنید. آیا پروژکتور سالن سینما قرار است جابجا شده و یا به سالن دیگری برده شود؟ در جلسات ساده اداری، ممکن است لازم باشد یک پروژکتور به اتاق‌های کنفرانس مختلف منتقل شود. انتخاب پروژکتور مناسب با توجه به نیازهای خاص کسب و کار بسیار مهم است. در اتاق‌های کنفرانس که می‌توان پروژکتور را مستقیماً در مقابل صفحه قرار داد، یک پروژکتور با تصحیح عمودی کیستون تراز بهینه تصویر را تسهیل می‌کند. اگر محدودیت‌ فضا در سالن نمایش وجود داشته و قرار دادن پروژکتور در مقابل صفحه دشوار است، یک مدل پروژکتور با قابلیت تصحیح کیستون افقی و عمودی و قابلیت نمایش جانبی می‌تواند نسبت تصویر صحیح را از سمت چپ یا راست تضمین کند.

مرحله سوم: پروژکتوری انتخاب کنید که نیازهای تجاری شما را برآورده سازد.

امروزه طیف گسترده ای از پروژکتورهای سالن سینما برای پاسخگویی به نیازهای مختلف مشاغل مدرن در دسترس هستند. با توجه به نیاز محیط های کاری مختلف، مدل های اتصال سیمی می‌توانند اکثر نیازها را برآورده کنند. اگر پروژکتور شما اغلب از دستگاه‌های هوشمند ( به طور مثال فلش) به عنوان منبع نمایش استفاده می‌کند، به دنبال قابلیت‌های انتقال بی سیم باشید. برای مشاغل بزرگ با پروژکتورهای اختصاصی در اتاق های کنفرانس متعدد، مدل های پروژکتور تجاری با اتصال LAN و قابلیت های مدیریت از راه دور می‌توانند مدیریت کارآمد چندین پروژکتور را تسهیل کنند.

خرید ویدئو پروژکتور سینمایی از دای تک

پروژکتور نصب شده در دفاتر خانگی، مشاغل کوچک و سالن‌های سینمایی باید نیازهای مشتری را برای ارائه اطلاعات، نمایش فاصل های تصویری و .. برآورده کند. یک پروژکتور با عملکرد عالی و ویژگی‌های مناسب، می‌تواند بهره وری را افزایش داده و فرصت های بیشتری ایجاد کند. علاوه بر کسب رضایت ببیندگان، انتخاب پروژکتور مناسب هزینه‌های تعمیر و تعویض را نیز کاهش می‌دهد. چنانچه برای خرید پروژکتور نیاز به مشاوره داشتید، کارشناسان ما در مجموعه دای تک پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. علاوه بر آن در فروشگاه دای تک انواع پروژکتورهای سالن سینما عرضه می‌شود که بسته به نیاز سالن خود، می‌توانید پروژکتوری با بهترین قیمت بازار تهیه نمایید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا