اقتصادی

رشد بیش از ۲۴ هزار واحدی

پایگاه خبری توسعه برند، امروز در ابتدای بازار دوشنبه (۱۳ شهریور) شاخص کل بورس با رشد ۳۳۱ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۹۸۰ واحدی و در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۲۴ هزار و ۴۹۴ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۱۴۲ واحدی قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۳ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان رسید. «تاپیکو»، «شستا» و «شپنا» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «تکاردان»، «شستا» و «شپنا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با رشد ۷ هزار و ۲۶۳ واحدی روی پله ۷۲۰ هزار و ۹۰۳ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۶ هزار و ۶۳۰ میلیارد سهم به ارزش ۳ هزار و ۴۴۱ هزارمیلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۴۶۸ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فرآورده‌های نفتی» و «شیمیایی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

وپاسار۲، اهرام و همای بیشترین ارزش معامله و نماد‌های وپارسار۲، اهرام و همای بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

اراد ۱۲۷۴، اراد۱۰۶۴ و اخزا ۰۱۱۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، تجلی۲ و کرمان بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

منبع

زمینه بین‌المللی شدن بورس تهران فراهم شد
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا