برندهای ایرانی

رشد و توسعه شرکت سیمان صوفیان

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت سیمان صوفیان در شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته به دستاوردهای مطلوبی به ویژه در افزایش سودآوری، تولید و فروش دست یافت.
سعید دلفکار، مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان درباره عملکرد شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: این شرکت یکی از شرکت­‌های تحت پوشش سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است و با توجه به اینکه بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع سیمان در شمال‌غرب کشور است اکنون با تولید ۷هزار تن کلینکر در روز نیاز استان و شهرهای همجوار را تامین می‌کند و کشورهای ارمنستان، عراق، ترکیه، گرجستان و روسیه بازار هدف این شرکت است.

 دلفکار با اعلام افزایش تولید در شش ماه نخست سال افزود: طی سال‌های گذشته، این استان از اردیبهشت هرسال با بحران کمبود سیمان و به تبع آن افزایش قیمت مواجه بوده است. در شش ماه نخست سال، افزایش تولید هم از نظر کلینکر (به عنوان ماده اصلی) و هم سیمان محقق شده است و این افزایش تولید به‌­رغم اینکه تنها واحد تولیدکننده سیمان در استان است باعث شد هیچ بحران قیمتی یا کمبودی در استان به وجود نیاید.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌­ریزی­‌های انجام‌شده در ابتدای سال۱۴۰۰، کمیته کاهش هزینه در شرکت راه‌­اندازی شده و اقدامات لازم برای کاهش بهای تمام شده و افزایش سود انجام گرفت که در راستای همین اقدامات سود خالص و نیز سود عملیاتی شرکت (مرغوب‌ترین نوع سود واحدهای تولیدی) افزایش چشمگیری در شش ماه نخست امسال داشته است.

دلفکار افزایش فروش تناژ در شرکت سیمان صوفیان را یکی از اقدامات مهم در سال جاری دانست و گفت: به­‌رغم کاهش ساخت‌و‌ساز و رقابت منفی جهت بازاریابی، با تشکیل منظم جلسات کمیسیون فروش و تشکیل تیم بازاریابی، مقدار فروش تناژی در شش ماه نخست امسال افزایش چشمگیری داشته که این منجر به افزایش چشمگیر درآمد حاصل از فروش شده است.مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان کاهش میزان

توقف‌­های اضطراری کارخانه را یکی از اصول افزایش راندمان اعلام کرد و گفت: در شش ماه نخست امسال جلسات فنی و مخصوصا جلسات صبحگاهی فنی جهت بررسی و رفع سریع و مستقیم مشکلات تشکیل شد که با مدیریت دقیق موضوع، توقف‌­های ناخواسته و اضطراری تا حد زیادی کاهش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا