کسب و کار

ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی Gemno

پایگاه خبری توسعه برند، Genmo پلتفرمی برای ایجاد و به اشتراک گذاری هنرهای مولد تعاملی و همه‌جانبه است. با ایجاد ویدئو، انیمیشن و موارد دیگر، از تصاویر دو بعدی در Genmo فراتر بروید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا رسانه‌هایی در قالب‌هایی که برای گفتن داستان‌های خود نیاز دارید ایجاد کنید.

Genmo یک آزمایشگاه تحقیقاتی خلاق است که به ساخت ابزارهایی برای ایجاد و به اشتراک گذاری هنرهای مولد در همه روش‌ها اختصاص یافته است. این ابزار، مرز قابلیت‌های مدل‌های مولد را پیش می‌برد. امروزه، این پلتفرم رایگان، ایجاد اجتماعی از ویدئوهای نامحدود را با یک کلیک امکان پذیر می‌کند. این پلتفرم در حال حاضر در مرحله بتا هست و در آینده موارد بیشتری را اضافه خواهد کرد.

برای اطمینان از اینکه Genmo برای همه کاربرانش در دسترس است، یک سیستم سوخت را اجرا می‌کند. این بدان معناست که هر چت یا ایجاد، مقدار کمی سوخت مصرف می‌کند. تعادل سوخت به طور خودکار هر روز در نیمه شب UTC بازنشان‌ی می‌شود (در ۱۴ ساعت و ۵ دقیقه).

اگر به سوخت بیشتری نیاز دارید، می‌توانید اشتراک Genmo Turbo را خریداری کنید. این به شما ۱۰ برابر سوخت بیشتر در روز، توانایی حذف واترمارک، دسترسی فوری به Genmo Chat و استفاده تجاری از اکثر نتایج را می‌دهد.

برخی از امکانات Genmo عبارتند از:

 • تبدیل عکس به ویدئو: شما می‌توانید یک عکس را آپلود کنید و با نوشتن چند خط توضیح، آن را به یک ویدئو جذاب تبدیل کنید. Genmo از هوش مصنوعی برای تشخیص عناصر عکس و اعمال افکت‌های مناسب استفاده می‌کند

 • ساخت ویدئو از صفر: شما می‌توانید یک اسکریپت متنی را بنویسید و Genmo را دستور دهید که چگونه یک ویدئو براساس آن بسازد. شما می‌توانید نام فایل‌های صوتی، تصویری یا ویدئویی را در اسکریپت خود ذکر کنید و Genmo آن‌ها را به صورت خودکار جستجو و درج می‌کند.

 • سفارشی‌سازی ویرایش: شما می‌توانید پارامترهای مختلف ویرایش را در اسکریپت خود تعریف کنید یا با استفاده از نوار کشوئی آن‌ها را تغییر دهید. شما می‌توانید سبک، زمان، سرعت، صدا، موسیقی، زیرنویس و غیره را انتخاب کنید.

Genmo چگونه کار می‌کند؟

Genmo با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی پردازش زبان طبیعی (NLP) و پردازش تصویر (CV) کار می‌کند. NLP به Genmo کمک می‌کند تا اسکریپت شما را درک کند و به دستورات شما پاسخ دهد. CV به Genmo کمک می‌کند تا عکس‌ها و ویدئوها را تحلیل کند و افکت‌های مناسب را اعمال کند. Genmo همچنین از یادگیری عمیق (DL) برای بهبود کیفیت ویدئوها و ایجاد تصاویر جدید استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانیددر صورتی که به دنیای هوش مصنوعی AI علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به وب سایت دنیای AI مراجعه کنیداین وب سایت مرجع مقالات هوش مصنوعی در ایران است.

Genmo چه هزینه‌ای دارد؟

Genmo یک پلتفرم رایگان است که می‌توانید برای ساخت ویدئوهای خود از آن استفاده کنید. البته طرح رایگان دارای محدودیت‌هایی است مانند:

 • حداکثر طول ویدئو: ۳۰ ثانیه

 • حداکثر تعداد ویدئو در روز: ۵ عدد

 • حداکثر حجم فایل: ۵۰ مگابایت

 • نشان دادن لوگوی Genmo در ویدئو

اگر می‌خواهید از این محدودیت‌ها خلاص شوید، می‌توانید از طرح‌های توربو Genmo استفاده کنید. با خریداری این طرح، روزانه ۱۰۰۰ سوخت خواهید داشت و دسترسی به Genmo Chat که با صحبت کردن با هوش مصنوعی میتوانید تصاویر و ویدئو ایجاد کنید. همچنین بدون واترمارک خواهند بود. در نهایت اولویت دسترسی به مدل‌های جدید طرح را خواهید داشت. هزینه این طرح ۱۰ دلار در هر ماه است.

هوش مصنوعی

روش استفاده از پلتفرم Genmo

ابتدا برای وارد شدن به سایت Genmo باید از نرم افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنید تا بتوانید از تمام امکانات و نسخه‌های این برنامه استفاده کنید. در غیر این صورت تمام گزینه‌های منو به شما نشان داده نمی‌شود. استفاده از نرم افزارهای تغییر آی‌پی فقط برای اولین بار ضروری است.

در صفحه اصلی این سایت در منو گزینه‌های chat و Create قرار دارد. در ادامه هر کدام از این موارد را شرح می‌دهیم. علاوه بر این می‌توانی با فشردن دکمه Get Started در وسط صفحه، به صفحه Create منتقل شوید.

بیشتر بخوانیداگر قصد دارید تا با مقالات هوش مصنوعی بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به کتگوری مقالات هوش مصنوعی در وب سایت دنیای AI مراجعه کنید.

 • Create

با انتخاب این گزینه وارد نسخه اول این پلتفرم می‌شوید که متن و تصویر را به ویدئو تبدیل می‌کند. در این بخش ۳ گزینه برای شما قرار داده شده است.

هوش مصنوعی

 1. Create

با انتخاب این گزینه یک کادر برای شما باز می‌شود که باید متنی را در آن وارد کنید. این متن به عنوان فریم اولیه در نظر گرفته می‌شود. سپس دکمه Generate Image را بزنید. تصویر ایجاد شده را تایید کنید تا وارد صفحه ساخت ویدئو شوید. در این صفحه کپشن قرار گرفته که توصیف تصویر شما را نشان می‌دهد. در قسمت پایین‌تر، Exclude قرار گرفته که می‌توانید جزئیات بیشتری از تصویر را وارد کنید.

سپس تنظیماتی برای ویدئو وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها طول ویدئو را انتخاب کنید و حتی سرعت تغییر تصویر در ویدئو را مشخص کنید. علاوه بر این Dynamism کنترل می‌کند که چه مقدار نویز به نمونه برداری ویدئو بین فریم‌ها اضافه می‌شود. مقدار پویایی بالاتر منجر به تنوع بیشتر بین فریم‌ها می‌شود که ممکن است جالب‌تر باشد. مقدار پویایی کمتر باعث ایجاد فریم‌های سازگارتر می‌شود.

 1. Search

با انتخاب این گزینه و نوشتن متن مورد نظر در کادر، تصاویری که توسط این ابزار ایجاد شده و مرتبط با متن شماست ظاهر می‌شود.

سپس با زدن تیک، وارد صفحه جدید برای ساخت ویدئو می‌شوید. تنظیمات را انجام داده و ویدئو را بسازید.

 1. Upload

این گزینه هم مانند گزینه‌های قبل می‌باشد با این تفاوت که میتوانید تصاویر خود را در این قسمت بارگذاری کنید. سپس شروع به ساختن ویدئو کنید.

گاهی اوقات، تصاویر ممکن است حاوی محتوایی باشند که برای همه مخاطبان مناسب نباشد. لطفاً نسل‌ها را برای همه سنین ایمن نگه دارید. اگر نسلی را مشاهده کردید که ممکن است شرایط خدمات این ابزار را نقض کند، لطفاً با دکمه 🤢 emoji به آن امتیاز دهید و به این آدرس ایمیل مشخص شده  اطلاع دهید.

نکته: محتوای فریم را در هر فرمان توصیف کنید، نه فقط کاری را که می‌خواهید انجام شود. مثلاً:

۱. جادوگر جوان و جغدش.

۲. جادوگر پیر و جغدش.

 • Chat

ابزارهای چت برنامه‌هایی هستند که از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با کاربران به زبان طبیعی استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند برای اهداف مختلفی مانند خدمات مشتری، سرگرمی، آموزش و غیره استفاده شوند. Genmo نیز دارای یک ابزار چت است که به کاربران امکان می‌دهد بازی‌های مبتنی بر متن تعاملی را با استفاده از زبان طبیعی ایجاد و بازی کنند. Genmo از یک مدل زبان قدرتمند به نام GPT-3 برای تولید و درک متن استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند داستان‌ها، شخصیت‌ها و جهان‌های خود را بسازند یا بازی‌های ساخته شده توسط کاربران دیگر را انجام دهند. Genmo یک راه سرگرم کننده و خلاقانه برای کشف امکانات هوش مصنوعی و داستان سرایی است.

زمانی که وارد صفحه چت می‌شوید ۴ گزینه پیش روی خود خواهید داشت.

 • تولید ویدئو

 • تولید عکس

 • انیمه کردن تصویر

 • ویرایش عکس

علاوه بر این میتوانید از گزینه‌های پایین صفحه استفاده کنید.

گزینه اول copilot است که متن خود را نوشته سپس یک تصویر برای شما ایجاد می‌شود. همچنین میتوانید از آیکون کنار کادر برای بارگذاری تصویر استفاده کنید.

Copilot به شما امکان می‌دهد تصاویر و ویدئوها را با استفاده از زبان طبیعی و هوش مصنوعی ایجاد و ویرایش کنید. شما می‌توانید با Copilot به گونه‌ای همکاری کنید که گویی با یک همکار در Slack یا Figma کار می‌کنید. Copilot همچنین برای بهبود نتایج از شما بازخورد می‌خواهد. می‌توانید از Copilot برای ساخت نمادهای برنامه، لوگو، پوستر، انیمیشن، تریلر و موارد دیگر استفاده کنید.

در حالت کلی شما در هر روز در این ابزار چت ۱۰۰ fuel دارید. که با ایجاد تصویر و ویدئو از آن کم می‌شود.

بیشتر بخوانیددر صورتی که قصد دارید تا اخبار مرتبط با دنیای هوش مصنوعی را مطالعه کنید، می توانید سراغ کتگوری اخبار هوش مصنوعی در سایت دنیای AI بروید و خبر های به روز این حوزه را دنبال کنید.

گزینه دوم images است که شما میتوانید تعداد عکس‌هایی را که قرار است ایجاد شود مشخص کنید و همچنین ابعاد تصویر تولید شده را انتخاب کنید.

شما در کادر باید متن خود را برای توصیف تصویر وارد کنید.

اما گزینه بعدی video می‌باشد. این گزینه برای ایجاد ویدئو با استفاده از متن و تصویر است.

تنظیمات ویدئو هم مانند تصویر است با این تفاوت که در این قسمت یک گزینه دیگری به نام loop قرار دارد که با انتخاب آن ویدئو به تکرار در می‌آید.

۳D در این برنامه از دیگر گزینه هاست. در Genmo، می‌توانید با استفاده از ابزار ۳D یک مش سه بعدی (فرمت GLB.) ایجاد کنید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که یک اثر هنری گرافیکی را بر اساس یک پیام متنی که ارائه می‌دهید تولید کنید.

به عنوان مثال، اگر “a Dragon” را تایپ کنید، ابزار، یک مش ۳ بعدی از یک اژدها ایجاد می‌کند و آن را به عنوان یک فایل GLB ذخیره می‌کند. سپس می‌توانید فایل را با استفاده از رابط Genmo مشاهده، ویرایش یا دانلود کنید.

Animation دارای تنظیماتی برای ایجاد انیمیشن است. به ترتیب از سمت چپ می‌توانید مدت زمان انیمیشن، قدرت پویایی، کاوش انیمیشن، انتخاب ناحیه و ایجاد حلقه می‌باشد.

ابزار (ناحیه) region یک ویژگی است که به شما اجازه می‌دهد تا منطقه‌ای از تصویر خود را انتخاب کنید و آن را با یک متن ورودی تغییر دهید. برای مثال، اگر شما یک تصویر از یک خانه داشته باشید، شما می‌توانید پنجره‌های آن را انتخاب کنید و با نوشتن “گل های قرمز” آنها را با گل‌های قرمز جایگزین کنید.

سخن پایانی

این پلتفرم که نمونه‌ای از ادغام هوش مصنوعی و هنر است، توانایی تولید تصاویر متحرک و ویدئوهای با کیفیت را با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته یادگیری عمیق ارائه می‌دهد. این ابزار در صنایع مختلفی مانند سینما، تبلیغات، بازی‌سازی و آموزش می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند و به ایجاد محتواهای بصری جذاب و متنوع کمک کند. با ادامه پیشرفت‌های هوش مصنوعی، GenMo و ابزارهای مشابه آینده‌ای درخشان خواهند داشت.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا