کسب و کار

پیش‌بینی هزینه‌های مهاجرت دانشجویی و شغلی به استرالیا

پایگاه خبری توسعه برند، خیلی از ما می‌خواهیم به استرالیا مهاجرت کنیم اما نمی‌دانیم این مهاجرت چقدر هزینه دارد. به شما می‌گوییم این هزینه به تفکیک انواع ویزا چقدر است. هزینه‌های اولیه مهاجرت به استرالیا مواردی مثل مشاوره با وکیل (موسسه مهاجرتی)، آزادسازی مدارک دانشگاهی، ترجمه انواع مدارک، دریافت ویزا، خرید بلیت و هزینه زندگی برای ماه اول در این کشور هستند. در ادامه هزینه مهاجرت تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری، استارتاپ و ازدواج را بررسی می‌کنیم . میگیم که چطور با ولکام پک مگنی میتونید یک مهاجرت ساده داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی توسط دانشجویان انتخاب می‌شود. آنها به نسبت سایر گروه‌های جامعه درآمد کمتری دارند و بار سنگین هزینه‌های مهاجرت بیشتر روی دوش آنها سنگینی می‌کند. از سوی دیگر مهاجرت شغلی هزینه‌های کمتری دارد و به همین دلیل نیروی کار ماهر شانس بیشتری برای مهاجرت به این کشور پیدا می‌کند. مدل‌های دیگر مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، سرمایه گذاری و راه‌اندازی استارتاپ هم هر کدام هزینه‌های جداگانه‌ای دارند که باید برای آنها برنامه‌ریزی داشته باشند.

 

اپلیکیشن مگنی به عنوان اولین شبکه اجتماعی فارسی‌زبانان استرالیا با ارائه سرویس‌های اختصاصی به شما امکان می‌دهد تا بخشی از هزینه‌های اولیه مهاجرت را کاهش دهید.

 

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

همان‌طور که گفتیم هزینه مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان زیاد به نظر می‌رسد. بنابراین بیشتر دانشجویان تلاش می‌کنند از دانشگاه مورد نظرشان کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه دریافت کنند. بعضی از دانشجویان ایرانی هم به عنوان دستیار پژوهشی، قبل از مهاجرت از دانشگاه مورد نظرشان حقوق دریافت می‌کنند و این کمک بزرگی به آنها برای تامین هزینه‌های اولیه مهاجرت است.

بررسی هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا نشان دهنده رقم تقریبی 233 میلیون تومان است. اما چطور به این عدد رسیدیم؟ ما مجموع هزینه‌های آزادسازی مدارک دانشگاهی، ترجمه مدارک، استفاده از خدمات موسسه‌های مهاجرتی، ویزا، بلیت و هزینه یک ماه اول زندگی در استرالیا برای یک دانشجوی ایرانی را در نظر گرفتیم.

البته این تخمین خوش‌بینانه است و ما تلاش کردیم کف قیمت‌ها را در نظر بگیریم. همچنین خوب است بدانید که این قیمت‌ها بر اساس شرایط چند ماه گذشته اقتصادی در ایران هستند و نمی‌توانیم آنها را به عنوان قیمت ثابت در نظر بگیریم.

جدول زیر صورت دقیق‌ این هزینه‌ها را نشان می‌دهد.

 

 

شرح هزینه

 

مبلغ ( تومان)

 

آزادسازی مدارک

 

15 میلیون

 

مراجعه به موسسه‌های مهاجرتی

 

100 میلیون

 

ترجمه مدارک

 

500 هزار

 

پردازش ویزا

 

20 میلیون

 

خرید بلیت

 

65 میلیون

 

هزینه زندگی یک ماه اول

 

33 میلیون

 

 

ما در این جدول به شهریه دانشگاه و سایر هزینه‌هایی که ممکن است دانشگاه از شما در استرالیا دریافت کند، اشاره نکردیم. این هزینه بر اساس مقطع تحصیلی،‌ نوع دانشگاه و معیارهای دیگر متفاوت است. اما این عدد به صورت میانگین می‌تواند به 858 میلیون تومان برسد.

مهاجرت شغلی به استرالیا

دومین نوع محبوب مهاجرت به استرالیا، مهاجرت کاری است. در حال حاضر خیلی از مهندسان، برنامه‌نویسان و یا کارگران دارای مهارت‌های اختصاصی مثل لوله‌کشی و برقکاری می‌توانند به استرالیا مهاجرت کردند. از خوبی‌های مهاجرت کاری این است که شما به محض ورود به استرالیا کار می‌کنید و بابت آن حقوق می‌گیرید.

دریافت حقوق تا حد زیادی هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد اما این مربوط به زمانی است که شما به استرالیا مهاجرت کرده باشید. زمانی که ایران هستید هنوز به پول احتیاج دارید تا هزینه‌های مهاجرت‌تان را تامین کنید. اگرچه هزینه‌های مهاجرت شغلی نسبت به سایر انواع ویزاها کمتر است اما هنوز هم می‌تواند به یکی از مشکلات اصلی قبل از مهاجرت تبدیل شود.

مجموع این هزینه عددی در حدود 323 میلیون تومان است. شرح دقیق‌تر هزینه‌هایی که قبل از رسیدن به استرالیا به عنوان نیروی کار باید برای آنها برنامه‌ریزی کنید در جدول زیر آمده است.

 

 

شرح هزینه

 

مبلغ ( تومان)

 

مراجعه به موسسه‌های مهاجرتی

 

100 میلیون

 

ترجمه مدارک

 

500 هزار

 

پردازش ویزا

 

75 میلیون

 

خرید بلیت

 

65 میلیون

 

هزینه زندگی یک ماه اول

 

83 میلیون

 

 

اگر دقت کرده باشید هزینه‌های زندگی یک ماه اول برای شما که قصد مهاجرت کاری دارید از یک دانشجو بیشتر شده است. دلیلش این است که دانشجویان بابت اقامت در خوابگاه هزینه‌ کمتری می‌پردازند اما شما باید خانه اجاره کنید. در حال حاضر اجاره خانه‌ها در استرالیا متغیر است. طبیعی است که در شهرهای بزرگتر مثل سیدنی و ملبورن، مبلغ اجاره بیشتر باشد.

علاوه بر این به دلیل تنوع بیشتر ویزاهای کاری نسبت به دانشجویی، هزینه‌های پردازش آنها متفاوت است. در این جدول قیمت میانگین برای پردازش ویزا محاسبه شده است که معادل 75 میلیون تومان است. شاید شما در هنگام درخواست ویزای کار با عددی کمتر یا بیشتر از این مواجه شوید که به نوع ویزای شما بستگی دارد.

هزینه‌های مهاجرت دانشجویی و شغلی به استرالیا

مهاجرت با سرمایه گذاری

این روش وقتی اتفاق می‌افتد که شما تصمیم می‌گیرید بخش زیادی از سرمایه‌تان را به استرالیا انتقال دهید. بخش زیاد یعنی 1.25 میلیون دلار استرالیا! مهاجرت با هدف سرمایه گذاری یکی از روش‌های کم ریسک مهاجرت به این کشور است. دولت استرالیا با احتمال بیشتری درخواست‌های ویزای سرمایه گذاری را می‌پذیرد.

استرالیا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می‌کند و به همین دلیل ایرانی‌ها هم می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. در فهرست زیر به برخی از ویژگی‌هایی اشاره کردیم که همراه با ویزای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می‌کیرد.

  • امکان درخواست اقامت دائم بعد از دو سال
  • دریافت پاسپورت استرالیایی
  • عدم نیاز به نمره زبان انگلیسی
  • تحصیل رایگان فرزندان
  • تنوع در انتخاب کسب و کار مورد علاقه برای سرمایه گذاری

مجموع هزینه‌های مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا تقریبا 41 میلیارد و 413 میلیون تومان است. سوالی که با احتمال زیاد برای شما پیش می‌آید این است که چطور می‌توانید این مبلغ را از ایران به استرالیا انتقال دهید. خوشبختانه راه‌های انتقال پول زیاد هستند. شما می‌توانید اوراق قرضه دولتی این کشور را بخرید، سهام شرکت‌ها را بخرید، یک خانه در استرالیا خریداری کنید و یا در حساب‌های بانکی این کشور، مبلغ مورد نظر را به صورت سپرده قرار دهید.

جدول زیر صورت هزینه‌های شما برای مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا را نشان می‌دهد.

 

شرح هزینه

 

مبلغ ( تومان)

 

میزان سرمایه اولیه

 

41 میلیارد

 

مراجعه به موسسه‌های مهاجرتی

 

100 میلیون

 

ترجمه مدارک

 

500 هزار

 

پردازش ویزا

 

165 میلیون

 

خرید بلیت

 

65 میلیون

 

هزینه زندگی یک ماه اول

 

83 میلیون

 

 

هزینه دریافت ویزای استارت آپ استرالیا

استرالیا یکی از اقتصادهای قدرتمند با تولید ناخالص داخلی 1.74 تریلیون دلار است. نرخ اشتغال هم در این کشور 78 درصد است. همچنین دسترسی به منابع بی‌پایان، مسیرهای دریایی و بنادر مدرن، نزدیکی به بازارهای اقتصادی آسیا از دیگر دلایلی هستند که این کشور را به مقصد مناسبی برای راه‌اندازی استارت آپ شما تبدیل می‌کند.

استارت آپ ویزای استرالیا (ساب کلاس 188) همان ویزایی است که شما را به استرالیا می‌رساند. اما اینجا هم هزینه‌هایی برای شما وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به آنها فکر کنید.

در کنار هزینه و سایر مدارک دو شرط مهم دیگر برای مهاجرت از طریق راه‌اندازی استارت آپ در این کشور وجود دارد. اولی این است که شما در زمان مهاجرت باید طرح تجاری کسب و کارتان را آماده کرده باشید. بیزینس پلن شما قبل از نهایی شدن مهاجرت شما توسط دولت استرالیا ارزیابی می‌شود تا در صورتی که پتانسیل تبدیل شدن به استارت آپ در این کشور را دارد مورد تایید قرار بگیرد.

شرط دوم هم این است که در زمان درخواست ویزای 188، نمونه‌ای از همین کسب و کار در مقیاس کوچکتر را در ایران اجرا کرده باشید یا صاحب یک کسب و کار دیگر باشید. اداره مهاجرت توان مدیریت اجرایی شما در این کسب و کار را بررسی می‌کند.

مجموع هزینه‌ای که برای رفتن به استرالیا به این شکل پرداخت می‌کنید حدود 457 میلیون تومان است. جدول زیر صورت دقیق این هزینه‌ها را نشان می‌دهد.

 

شرح هزینه

 

مبلغ ( تومان)

 

مراجعه به موسسه‌های مهاجرتی

 

100 میلیون

 

ترجمه مدارک

 

500 هزار

 

پردازش ویزای شرکا

 

70 میلیون

 

پردازش ویزای متقاضی اصلی

 

139 میلیون

 

خرید بلیت

 

65 میلیون

 

هزینه زندگی یک ماه اول

 

83 میلیون

 

 

همان‌طور که در این جدول می‌بینید، شما برای مهاجرت به استرالیا برای تاسیس استارتاپ احتمالا باید بیشتر از یکبار بهای پردازش ویزا را بپردازید. در واقع چون برای راه‌اندازی استارت آپ هم‌بنیانگذار یا یک تیم کوچک دارید هزینه‌های ویزای آنها هم باید پرداخت شود. البته شما می‌توانید این هزینه را بعدتر از کارمندان‌تان کسر کنید.

هزینه‌های مهاجرت دانشجویی و شغلی به استرالیا

مهاجرت به استرالیا با ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به شکل‌های گوناگونی اتفاق می‌افتد. مثلا می‌تواند به شکل نامزدی یا ازدواج موقت باشد. هر کدام از ساب کلاس های ویزای ازدواج هزینه‌های متفاوتی خواهند داشت.

مجموع هزینه مهاجرت شما به استرالیا با روش ازدواج تقریبا 1 میلیارد و 924 میلیون تومان خواهد بود. البته هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که در جدول زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

 

شرح هزینه

 

مبلغ ( تومان)

 

مراجعه به موسسه‌های مهاجرتی

 

100 میلیون

 

ترجمه مدارک

 

500 هزار

 

هزینه ازدواج (مراسم، لباس، حلقه و …)

 

1 میلیارد و 419 میلیون

 

پردازش ویزا

 

257 میلیون

 

خرید بلیت

 

65 میلیون

 

هزینه زندگی یک ماه اول

 

83 میلیون

 

جمع‌بندی

پنج مدل متفاوت برای مهاجرت به استرالیا را به همراه هزینه‌های آنها بررسی کردیم. هزیه‌های اولیه مهاجرت در بعضی از مدل‌ها کمتر و در بعضی بیشتر هستند. به همین دلیل توجه به موضوع هزینه‌ها قبل از شروع مهاجرت بسیار مهم است.

 

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا