اقتصادی

تسهیل در روابط تجاری و کاهش اثرات تحریم‌ها با حضور بانک‌های خارجی در کشور

پایگاه خبری توسعه برند، آقای حجت الله فرزانی گفت: با توجه به این در کشور روابط کارگزاری بین بانکی بین المللی به سبب تحریم ها نداریم حضور یک بانک خارجی( روسی) می تواند بسیار موثر و مفید در جهات مختلف باشد به طور مثال می تواند در جهت صادرات و واردات و اقدامات تجاری کمک کننده باشد و این امر را با تسهیل‌گری همراه کند.

او در ادامه می گوید: به طور مثال در ساده ترین حالت ممکن عوامل اقتصادی کشور ما می‌توانند در موضوع ریالی و روبلی اقدامات لازم بدون واسطه را با این بانک روسی داشته باشند.

به گفته این کارشناس امور بانکی، از بُعد دیگر با توجه به شبکه مالی که کشور روسیه با سایر کشورهای دیگر دارد می توانیم از این جنبه نیز ارتباط با سایر کشورهای حاضر در این شبکه مالی را ساده تر عملیاتی کنیم و توسعه در ارتباطات داشته باشیم.

فرزانی بیان کرد: در کل تسهیل مبادلات ارزی، صادرات و واردات از مزیت های حضور یک بانک خارجی در کشور است حال اگر شعبات بانکی ما نیز در آن کشور خارجی(روسیه) حضور داشته باشند به تبع تسهیل‌گری ها چندین برابر می شود.

او در ادامه مطرح کرد: نکته دیگر این که حضور بانک های خارجی می تواند کمک به کاهش دلار در روابط تجاری کشور هم کند و نیاز به دلار را در روابط کشور کم رنگ تر کند که این نکته نیز با توجه به تحریم های کشور بسیار حائز اهمیت است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

مصر و امارات قرارداد مبادله ارزهای محلی امضا کردند
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا