برندهای خارجی

تمدید کاهش تولید تراشه برند سامسونگ

پایگاه خبری توسعه برند، سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که بدترین مقطع بازار جهانی تراشه حافظه سپری شده اما این شرکت به دلیل عدم بهبود کامل تقاضا، قصد دارد به کاهش تولید ادامه دهد.

این اقدام منعکس کننده رکود کم سابقه بازار نیمه رساناست که باعث شد شرکت کره ای سامسونگ الکترونیکس در نیمه اول سال ۲۰۲۳، متحمل ۸.۹ تریلیون وون (هفت میلیارد دلار) ضرر عملیاتی برای کسب و کار تراشه شود.

واحد تراشه برند سامسونگ در سه ماهه دوم امسال، ۴.۳۶ تریلیون وون ضرر عملیاتی داشت در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، ۹.۸ تریلیون وون سود کرده بود. طبق نظرسنجی رفینیتیو آیکان از ۲۲ تحلیلگر، کسب و کار سامسونگ احتمالا در سه ماهه جاری هم ضررده خواهد ماند اما این ضرر نسبت به سه ماهه دوم، نصف شده و به ۲.۳ تریلیون وون می رسد.

رکود اقتصادی جهانی و نرخهای بهره بالا، تقاضا برای اکثر کالاهای مصرفی را پس از رونقی که در دوران همه گیری کووید ۱۹ داشتند، ضعیف کرده است.

برند سامسونگ که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است، در بیانیه ای اعلام کرد کاهش تولید در سراسر صنعت، احتمالا در نیمه دوم سال ادامه پیدا خواهد کرد و انتظار می رود تقاضا، بهبود تدریجی داشته باشد زیرا مشتریان همچنان در حال استفاده از موجودی ذخیره شده خود، هستند.

جانه جون کیم، نائب رئیس کسب و کار تراشه حافظه برند سامسونگ، اعلام کرد که این شرکت به کاهش تولید ادامه می دهد و در تولید برخی از محصولات از جمله تراشه های فلش ناند که برای ذخیره سازی داده دیجیتالی استفاده می شود، تغییرات بیشتری صورت می دهد. این مدیر سامسونگ به میزان کاهش تولید اشاره نکرد و تنها به این موضوع اشاره کرد که موجودی تراشه حافظه سامسونگ پس از این که در ماه مه به بالاترین حد خود رسید، به سرعت رو به کاهش است.

بر اساس گزارش رویترز، این اظهارات، نگرانیها نسبت به مازاد تراشه را تا حدودی برطرف کرد و صعود دو درصدی ارزش سهام برند سامسونگ را به دنبال داشت. ارزش سهام شرکت “اس کی هاینیکس”، رقیب کره ای کوچکتر سامسونگ هم ۹ درصد صعود کرد و به بالاترین حد از مارس سال ۲۰۲۲ رسید. این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که تولید تولید تراشه ناند را پنج تا ۱۰ درصد دیگر کاهش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا