برندهای ایرانی

تأکید بر مشخص کردن آیین نامه حمایت از زنجیره ارزش از برندسازی تا ایجاد انگیزه

پایگاه خبری توسعه برند، استاندار فارس گفت: آیین نامه حمایت از زنجیره ارزش از برندسازی تا ایجاد انگیزه در استان با همکاری دستگاه‌های مسئول تدوین و بسته حمایتی ویژه در همین ارتباط مشخص شود.

روابط عمومی استانداری فارس روز یکشنبه به نقل از دکتر محمد هادی ایمانیه، در جلسه بررسی راه‌های ایجاد زنجیره ارزش در شیراز افزود: شهرستان ها و دستگاه‌های اجرایی استان نیز مکلفند حداقل یک زنجیره ارزش معرفی کنند چرا که نگاه کلان کشور و حاکمیت نیز بر ایجاد زنجیره‌های ارزش است.
وی، خواستار حمایت از پژوهش‌ها و مقالات مرتبط در این زمینه شد و ادامه داد: فعالیت نشریه‌هایی که در برخی سازمان‌ها منتشر می‌شوند همچنان ادامه یابد و تمام حوزه‌های مربوط با زنجیره‌های ارزش را نیز در برگیرند.
او اظهار کرد: به سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایعی که متقاضی حمایت هستند نیز در جهت ایجاد زنجیره ارزش مشاوره داده شود.
استاندار فارس، خواستار ایجاد انگیزه در این زنجیره‌ها شد و گفت: زنجیره های ارزش با برندسازی ایجاد انگیزه می کنند و هر آنچه که در این زنجیره جای می‌گیرد با همان برند و همان نام در بازار هدف ارائه شود.
ایمانیه افزود: در ارتباط با زنجیره های ارزش ابتدا باید شاخص هایی تدوین، سپس دسته‌بندی و اولویت بندی انجام شده و پس از وزن‌دهی و امتیاز دهی اولویت بندی شوند.
وی، از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خواست که نسبت به تهیه تعدادی از بسته‌های سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره‌های ارزش اقدام شود.
استاندار فارس، همچنین بر لزوم ایجاد دبیرخانه زنجیره‌های ارزش تاکید کرد و ادامه داد: کارنامه فعالیت امور اقتصادی و کارگروه ایجاد زنجیره‌های ارزش، عملکردها و نتایج نهایی اقدامات آنها است.

زنجیره ارزش مجموعه فرآیندها و فعالیت‌هایی است که یک کسب و کار متعهد به انجام آن‌ها می‌شود تا به محصولات یا خدمات خود ارزش اضافه کند. این فعالیت‌ها، از ابتدایی‌ترین مراحل یعنی تامین مواد اولیه از تامین‌کنندگان تا مراحل انتهایی که همان ارائه خدمت و تحویل کالا و خدمات پس از فروش است، در جهت ایجاد ارزش پیش می‌روند. این افزایش ارزش در بهای نهایی محصول، میزان سودآوری آن و رضایت مشتری خود را نشان می‌دهد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا