برندهای خارجی

مخالفت ایلان ماسک با ممنوعیت احتمالی تیک تاک

پایگاه خبری توسعه برند، ایلان ماسک با ممنوعیت احتمالی تیک‌تاک در آمریکا مخالفت کرد و این اقدام را خلاف آزادی بیان دانست.

قانون‌گذاران آمریکایی با ارائه لایحه‌ای،  به دبنال ممنوعیت تیک‌تاک در آمریکا شدند. البته آنها به تیک‌تاک فرصتی شش‌ماهه دادند تا از مالک چینی خود، یعنی بایت‌دنس جدا شود.

ایلان ماسک در خصوص ممنوعیت احتمالی تیک‌تاک در آمریکا با انتشار پستی در ایکس نوشت:» تیک‌تاک نباید در ایالات‌متحده ممنوع شود؛ حتی اگر چنین ممنوعیتی به نفع پلتفرم ایکس باشد. انجام این کار خلاف آزادی بیان خواهد بود».

کاربران زیادی به پست اخیر ایلان ماسک واکنش نشان داده و درباره ممنوعیت احتمالی تیک‌تاک ابراز نگرانی کرده‌اند؛ چرا که به عقیده کاربران، ممنوعیت تیک‌تاک می‌تواند مقدمه‌ای برای هدف قراردادن سایر رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌های پیام‌رسان باشد.

تیک‌تاک در بیانیه‌ای گفته بود این ممنوعیت حقوق آزادی بیان ۱۷۰ میلیون آمریکایی را پایمال می‌کند؛ همچنین حدود ۵ میلیون کسب‌وکار کوچک را از بستری که برای رشد و ایجاد شغل به آن وابسته هستند، محروم می‌کند؛ به عبارت دیگر، این پلتفرم سالانه ۲۴ میلیارد دلار به اقتصاد ایالات‌متحده کمک می‌کند.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا