کسب و کار

با روزانه کم تر از یک ساعت درآمد ۷تا ۸میلیون داشته باشید

پایگاه خبری توسعه برند، داشتن شغل دوم کوچک اما با درآمد خوب آرزوی بسیاری از افراد است که البته پیدا کردن آن کار آسانی نیست. به احتمال زیاد شما نیز چندین و چند بار برای رسیدن به درآمد دوم گام برداشته‌اید اما برخی از مشکلات مانع رسیدن شما به اهدافتان شده‌اند.

آیا تا به حال به پرورش برخی از حیوانات که می‌توان گفت صنعتی شده‌اند فکر کرده‌اید؟ در این مطلب با کسب‌وکار پرورش حلزون، مراحل راه اندازی آن، منابع لازم برای این کسب‌وکار و در نهایت نکات مهم مربوط به آن آشنا خواهید شد.

اهمیت داشتن شغل دوم

در شرایط کنونی افراد بسیار زیادی به دنبال راه اندازی کسب‌وکار کوچک و داشتن شغل دوم هستند؛ زیرا می تواند در تامین مخارج و ایجاد فراه مالی کمک بزرگی به افراد نماید. توجه داشته باشید که شغل دوم باید به نحوی باشد که زمان زیادی نگیرد و باعث آسیب به شغل اول نشود و همچنین درآمد معقولی داشته باشد.

شغل دوم این امکان را برای افراد فراهم آورده که با روزانه یک ساعت زمان گذاشتن به درآمد مناسبی برسند. کسب‌وکار تولید حلزون یکی از گزینه های مناسب برای شغل دوم است. این کسب‌وکار هزینه راه اندازی بسیار پایینی دارد و میزان درآمد پرورش حلزون می تواند به ماهانه مبلغی حدود ۷ تا ۸ میلیون تومان برسد.

آشنایی با مراحل راه اندازی پرورش حلزون

پرورش حلزون که به نام هلیکشور نیز شناخته می شود، فرآیند پرورش این موجود برای مقاصد تجاری است. این تجارت در سال های اخیر به دلیل تقاضای زیاد آن در صنایع غذایی محبوبیت فزاینده ای در بازار جهانی پیدا کرده است. گوشت حلزون در بسیاری از کشورها یک غذای لذیذ است و منبع سالم پروتئین محسوب می شود.

راه اندازی کسب‌وکار پرورش حلزون نیازمند برنامه ریزی و آماده سازی دقیق است. در اینجا چند مرحله کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید که عبارت‌اند از:

تحقیق

قبل از شروع هر کسب‌وکاری، انجام تحقیقات کامل در مورد صنعت، تقاضای بازار و رقبای بالقوه بسیار مهم است. در مورد گونه های مختلف این حیوان، نیازهای زیستگاه آنها، عادات تغذیه، و نرخ تولید مثل بیاموزید.

یک مکان مناسب انتخاب کنید

حلزون ها برای رشد به محیط خاصی نیاز دارند. آنها به محیطی خنک و مرطوب با دسترسی به آب شیرین و پوشش گیاهی نیاز دارند. یک منطقه سایه دار با زهکشی خوب ایده آل است.

ساختن یا خرید مسکن

این موجود را می توان در انواع مختلف محفظه‌ها مانند جعبه‌های چوبی یا ظروف پلاستیکی پر از خاک یا کمپوست قرار داد. محفظه باید ایمن باشد تا از دسترسی شکارچیان به آن ها جلوگیری شود.

منابع پرورشی

از تامین کنندگان معتبر و یا از طبیعت آن ها را جمع آوری کنید (در صورت مجاز) مهم است که اطمینان حاصل شود که حلزون ها عاری از بیماری هستند.

تغذیه و مراقبت از حلزون ها

این حیوان از گیاهان مختلفی مانند کاهو، کلم، هویج و میوه هایی مانند سیب و موز تغذیه می کنند. آنها همچنین برای رشد پوسته به مکمل های کلسیم نیاز دارند.

برداشت و پردازش

این موجودات را می توان پس از رسیدن به بلوغ (معمولاً حدود ۶-۸ ماه) برداشت کرد و به سود دهی رسید.

در نتیجه، راه اندازی یک کسب‌وکار پرورش حلزون نیاز به صبر و توجه به جزئیات دارد، اما اگر به درستی انجام شود می تواند بسیار سودآور باشد.

پرورش حلزون

برای راه اندازی پرورش حلزون به چه منابعی نیاز دارید؟

برای شروع پرورش حلزون به منابع زیر نیاز دارید.

زمین

حلزون ها برای رشد به محیطی مناسب نیاز دارند. شما به زمینی نیاز دارید که عاری از مواد شیمیایی و سموم دفع آفات باشد، زهکشی خوبی داشته باشد و دارای سایه باشد.

مسکن

همچنین برای محافظت از آنها در برابر شکارچیان و شرایط نامساعد آب و هوایی نیاز به یک پناهگاه دارند. شما می توانید یک خانه حلزون بسازید.

خاک

این حیوانات از خاک و پوشش گیاهی تغذیه می کنند. شما باید خاکی غنی از کلسیم و سایر مواد معدنی برای آنها فراهم کنید.

غذا

حلزون ها گیاهخوار هستند و از گیاهانی مانند کاهو، کلم و اسفناج تغذیه می کنند. شما باید یک منبع ثابت از مواد غذایی تازه برای آنها فراهم کنید.

آب

همچنین آن ها برای هیدراته شدن و مرطوب نگه داشتن بدنشان به آب نیاز دارند. می توانید با قرار دادن ظروف کم عمق در محل پرورش آنها آب این موجودات را تامین کنید.

پرورش دام

برای راه اندازی مزرعه خود، به دام پرورشی نیاز خواهید داشت (حلزون های بالغی که آماده تولید مثل هستند.)

ابزار

برای نگهداری از مزرعه خود به ابزارهای اولیه مانند بیل، چنگک و دستکش نیاز دارید.

دانش

در نهایت، شما به دانشی در مورد پرورش حلزون، رفتار آنها، عادات تغذیه، چرخه های پرورش، و بیماری های رایج برای اطمینان از موفقیت سرمایه گذاری خود نیاز دارید.

به طور خلاصه، راه اندازی این کسب‌وکار به زمین، مسکن، خاک، غذا، آب، انبار پرورش، ابزار و دانش در مورد شیوه های پرورش این حیوانات نیاز دارد. مجموعه شغل دو می‌تواند در این راستا به شما کمک کند تا با بهترین شرایط ممکن به سراغ درآمد دوم بروید.

نکاتی که در مورد کسب‌وکار تولید حلزون باید بدانید

هنگامی که گونه مورد نظر خود را از بین انواع حلزون ها انتخاب کردید، باید یک زیستگاه مناسب برای آنها ایجاد کنید. این موجودات به محیطی مرطوب با تهویه مناسب نیاز دارند. می توانید با ساختن خانه حلزون یا استفاده از ظروفی مانند جعبه های پلاستیکی یا سطل این محیط را ایجاد کنید.

تغذیه یک جنبه ضروری در این کسب‌وکار است؛ این موجودات به یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارند که شامل غذاهای غنی از پروتئین مانند پودر ماهی، کنجاله سویا و کیک بادام زمینی باشد. آنها همچنین به مکمل های کلسیم مانند پوسته تخم مرغ یا سنگ آهک برای کمک به ساخت پوسته خود نیاز دارند.

این موجودات به سرعت تکثیر می شوند و برای مدیریت موثر تولید مثل آنها، باید حلزون های نر و ماده را در طول فصل جفت گیری جدا کنید و فضای کافی برای تخم گذاری برای آنها فراهم کنید.

موفقیت  این کسب‌وکار به توانایی شما در مدیریت موثر کل فرآیند بستگی دارد. شما باید به طور منظم سلامت حلزون های خود را تحت نظر داشته باشید، تغذیه و مراقبت مناسب را برای آنها فراهم کنید و محیطی تمیز حفظ کنید.

در پایان، راه اندازی یک کسب‌وکار پرورش حلزون نیاز به برنامه ریزی و مدیریت دقیق دارد. با مراقبت و توجه مناسب می توانید حلزون های مرغوب را برای مصرف یا فروش تولید کنید و درآمد قابل توجهی از این سرمایه گذاری تجاری سودآور کسب کنید.

جمع بندی

در مجموع داشتن شغل دوم برای افزایش درآمد عالی است اما این شغل باید استانداردهایی مانند صرفه اقتصادی، زمان گیر نبودن و هزینه کم را داشته باشد که پرورش حلزون همه این فاکتور ها را دارد. شما می‌توانید با شماره تلفن‌های مندرج در سایت تماس بگیرید و اطلاعات کافی در مورد مشاغل دوم مختلف را از مشاورین شغل دو بگیرید.

 

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا