برندهای خارجی

اخراج ۱۲هزار نفر از نیروهای برند گوگل

پایگاه خبری توسعه برند، آلفابت (شرکت مادر گوگل) در یادداشتی برای کارمندانش اعلام کرد به دلیل وضعیت اقتصادی ۱۲ هزار نفر از نیروهای انسانی‌اش را اخراج می‌کند.

به گزارش رویترز، نیروهای اخراجی بیشتر به بخش‌های توسعه هوش مصنوعی و همین طور کارکنانی مربوط هستند که از پروژه‌های آزمایشی پشتیبانی می‌کنند. این میزان شامل ۶ درصد از نیروی کار شرکت است و در حالی انجام می‌شود که دیگر غول‌های فناوری از جمله آمازون، مایکروسافت و متا نیز هزاران نفر از کارمندان خود را اخراج کرده‌اند.

آنها پس از استخدام گسترده نیروی انسانی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا اکنون با شرایط نامساعد اقتصادی روبه‌رو شده‌اند. این درحالی است که نیروی انسانی آلفابت در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی حدود یک سوم افزایش یافته بود. پس از اعلام این خبر ارزش سهام شرکت ۴ درصد رشد کرد. ساندار پیچای، مدیر آلفابت در یادداشتی برای کارمندانش مسوولیت کامل تصمیماتی که به اخراج کارمندان منجر شده است را برعهده گرفت. پیچای که اخیرا شیوه پرداخت دستمزد او تغییر کرد و بیش از پیش به عملکرد وی وابسته شده، در یادداشتی نوشته است: «در موقعیتی قرار گرفتیم که تمرکز خود را بیشتر کنیم و هزینه پایه، نیروی انسانی مستعد و همچنین سرمایه خود را به اولویت‌ها اختصاص دهیم.» سوزانا استریتر یکی از تحلیلگران موسسه «‌هاگریوز لنزداون» در این باره می‌گوید: «رشد درآمد تبلیغات کاهش یافته است. از سوی دیگر رقابت نیز در حال افزایش است و آلفابت با رقبای قدرتمندی در تیک‌تاک و اینستاگرام روبه‌رو است. از سوی دیگر این شرکت برای حفظ کاربران یوتیوب نیز در حال تلاش است. در این میان با چندمیلیارد دلار جریمه به دلایل نقض قوانین دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا