برندهای ایرانی

توسعه فروشگاه های زنجیره ای برند شهروند در خارج از تهران

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند درباره تأسیس «شهروند محله»، توسعه فروشگاه‌های شهروند در خارج از استان تهران و چرایی عدم حضور در بازار میادین میوه و تره بار، توضیحاتی ارائه کرد.

داود قربانیان درباره روند ایجاد و تأسیس «شهروند محله»، توضیح داد: شهروند محله همان فروشگاه‌های فرانچایز (اعطای نمایندگی) است که باید در قالب مشارکت شهروندی تأسیس شود.

مدیرعامل شرکت شهروند، ایجاد فروشگاه‌های فرانچایزی را نیازمند یک‌سری مقدمات قانونی نظیر سیستم نرم افزاری، سفارش گذاری، نرم افزار مالی، شبکه تأمین، مدل قراردادی و مشارکتی اعلام کرد و افزود: یک‌سری از این اقدامات مقدماتی اجرا شده است. البته فراخوان مشارکت در ایجاد «شهروند محله» هم منتشر  شده است.

قربانیان ضمن اشاره به ثبت‌نام تعدادی از متقاضیان در سراسر کشور، گفت: بیش از ۵۰ درخواست در استان‌های کشور (به جز تهران) در سامانه ثبت شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۷ سال گذشته تاکنون شهروند به خارج از تهران توسعه پیدا نکرده است، عنوان کرد: برای همکاری با شهرستان‌های دیگر ابتدا باید یک فروشگاه جامع مرکزی در مرکز شهر هر استان احداث شود تا تأمین کالا را انجام دهد. در واقع لازمه تأسیس فروشگاه‌های فرانچایزی در استان‌ها وجود یک مرکز لجستیکی در آن استان است.

مدیرعامل شرکت شهروند در ادامه اعلام کرد: با شورای عالی استان‌ها و مجمع شهرداری کلانشهرها مکاتباتی صورت گرفته تا در صورت اعلام آمادگی استان‌ها مبنی بر دراختیار قراردادن یک فضای بزرگ به همراه سرمایه گذار برای شرکت شهروند، در استان‌ها حضور پیدا کنیم.

وی ضمن اشاره به فروش اینترنتی شهروند گفت: درحال حاضر صرفه اقتصادی برای فروشنده و خریدار در فروش اینترنتی است و استقبال مردم در این حوزه بیشتر است.

مدیرعامل شرکت شهروند با بیان اینکه درحال جذب پیشنهادات مردمی هستیم، عنوان کرد: هفته‌ای نیست که پیشنهادات به دست ما نرسد و متقاضیان حضوری مراجعه نکنند اما درحال حاضر فضای بازار به یک فضای سخت و رقابتی تبدیل شده است.

قربانیان ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت در تأمین تجهیزات و تأمین کالا فروشگاه‌های شهروند محله، گفت: در گذشته حق بهره برداری برند شرکت شهروند بابت شبکه فرانچایزی تحت عنوان «شهروند ایرانیان» واگذار شده بود. اما درنهایت با پیگیری‌ها، قرارداد «شهروند ایرانیان» لغو شد و حق بهره برداری از این برند به مجموعه بازگشت.

وی درباره چرایی عدم حضور در میادین میوه و تره بار، توضیح داد: طبق دستور شهردار تهران، ۱۰۰ شعبه از میادین باید دراختیار شرکت شهروند قرار می‌گرفت اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. این آمادگی وجود دارد تا در صورت همکاری سازمان میادین با آن‌ها همکاری داشته باشیم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا