برندهای ایرانی

مطالبه‌ عرضه مجدد محصولات ایران‌خودرو و سایپا در سامانه یکپارچه‌

پایگاه خبری توسعه برند، مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویش‌های با عناوین «محصولات ایران خودرو را در سامانه یکپارچه خودرو عرضه کنید»، «ثبت نام در سامانه یکپارچه مجددا انجام شود» از مسئولان مربوطه خواسته‌اند با توجه به اینکه عده‌ای از متقاضیان خرید خودرو از خودروسازان داخلی موفق به ثبت‌نام در عرضه‌های گسترده خودرو در سامانه یکپارچه نشده‌اند، دوباره از طریق این سامانه امکان ثبت‌نام برای متقاضیان خرید خودرو را فراهم کنند.

‌در پویش‌های مذکور تاکید می‌شود تا شرایطی فراهم شود که متقاضیان بتوانند برای خرید خودرو از دو خودروساز بزرگ داخلی سایپا و ایران خودرو، خرید کنند؛ به هر حال این دو خودروساز محصولات خود را در سامانه یکپارچه تا سال 1403 نوبت‌دهی کرده‌اند و مدعی هستند محصولی برای عرضه ندارند.

‌در این‌‌باره، منوچهر منطقی، معاون وزیر صمت، می‌گوید: با توجه به ظرفیت‌های موجود خودروسازان اگر الان عرضه خودرو برای مرحله بعد صورت گیرد، تعداد بیشتری از متقاضیان در نوبت تحویل قرار می‌گیرند و به عبارتی صف طولانی‌تری تشکیل می‌شود و ممکن است نوبت‌های تحویل به زمان دورتری موکول شود.

به کفته وی، بنابراین بعد از اینکه صف نوبت‌دهی تحویل خودرو به مشتریان کوتاه شد در صورتی که خودروسازان امکان تولید و عرضه بیشتر را داشته باشند، آن وقت می‌توان در خصوص عرضه خودرو 2 خودروساز ایران‌خودرو و سایپا در نوبت‌های بعدی تصمیم‌گیری کرد.

وی افزود: هر 2 خودروساز‌ محصولاتشان را تا پایان 1403 در سامانه یکپارچه برای فروش، نوبت‌دهی کرده‌اند و برای اینکه این نوبت‌دهی را تمدید کنند باید ابتدا به ‌نوبت‌های ثبت‌شده پاسخ دهند، بعد از آن ظرفیت آینده را محاسبه کنند و بر مبنای آن عرضه بالا داشته باشند.

کاهش سود و تولید برند چینی جیلی
بیشتر بخوانید

منطقی گفت: نکته مهم این است که اگر عرضه خودرو به اندازه کافی صورت گیرد، آن وقت دیگری نیازی به این صف‌ها و نوبت‌دهی‌ها هم نیست.

به نقل از فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا