کسب و کار

معیارهای انتخاب بهترین وکیل برای حل دعاوی مالیاتی

پایگاه خبری توسعه برند، دعاوی مالیاتی دارای چالش های بسیار زیاد مالی و قضایی و حقوقی بوده و برای کسب و کار ها تبعات جبران ناپذیری را در پی دارد. کمترین اتفاقی که از نظر مالیاتی برای هر کسب و کاری می تواند رخ دهد بی اعتمادی سازمان امور مالیاتی به حسابرسی مالیاتی آن کسب و کار است و… .

دعاوی مالیاتی یا همان اختلافات مالیاتی بین اشخاص حقیقی و حقوقی با دولت، پدیده ای است که هر روز نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی می یابد. هر ساله جمعیت پرونده های شکایت شده از دولت و اختلافات مالیاتی، رو به فزونی می گذارد. نظام دادرسی مالیاتی به عنوان یکی از روش های رسیدگی به شکایات مالیاتی در بیشتر کشور های جهان دارای اهمیت بسیاری است.

سابقه این نظام دادرسی در ایران نیز به گذشته های بسیار دور باز می گردد و به دلیل اهمیت موضوع بر مبنای حقوق دو طرف اختلاف (مودیان مالیاتی و سازمان امور مالیاتی)، تاثیر پذیری خاصی را بر وضعیت میزان رضایتمندی شکات مالیاتی و مودیان مذکور برای پرداخت مالیات و عوارض عمومی به دولت با خود به همراه دارد.

رسیدگی به شکایات مالیاتی چالش بسیار بزرگی است

انتخاب وکیل منطقی ترین راه حل دعاوی مالیاتی

وکلا و حقوقدانان عرصه امور مالیات، بهترین مشاورین و متخصصین در زمینه حل دعاوی مالیاتی در حیطه های مختلف می باشند. نظام پرداخت مالیات در ایران در گستره وسیعی صورت می پذیرد و وجود اختلافات بسیار برای زمینه سازی تشکیل پرونده های حقوقی بسیار زیاد موضوع غیر عادی ای نمی باشد. به صورت مثال، اظهارنامه مالیاتی یکی از مهم ترین بخش های مسئله ساز در این زمینه است. از طرفی افزایش سالانه نرخ تورم و نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار نیز عامل اصلی تغییرات درآمدی مودیان مالیاتی می باشد که خود زمینه ساز افزایش سالیانه اختلافات مالیاتی است.

تنها راه حل برای رسیدن به جمع بندی برای پرداخت مالیات و حل مشکل اختلافات مالیاتی، بهره گیری از مشاوره وکلا و متخصصان حوزه مالیات می باشد. مسلط ترین وکیل و مشاور به قوانین روز سازمان امور مالیاتی کشور می تواند بسیاری از مشکلات موجود در دعاوی مالیاتی را برطرف نماید.

دعاوی مالیاتی
وکلا بهترین افراد برای پیگیری پرونده های مالیاتی هستند

 

معیار های انتخاب وکیل مالیاتی

یکی از مهم ترین معیار ها در انتخاب وکیل برای دعاوی مالیاتی توجه به سابقه و شیوه عملکرد وکلا می باشد. قطعا تازه کار ترین وکلا در لیست انتخاب برای همکاری شانس کمتری دارند و شما در جایگاه تصمیم گیری می توانید یک وکیل خبره و چیره دست را با توجه به سابقه و تعداد پرونده های موفقی که آن وکیل در کارنامه خود دارد انتخاب نمایید. صرف توجه به مدرک تحصیلی مشکلی را از شما به عنوان مودی شاکی متضرر برطرف نمی نماید. به صورت کلی ویژگی های یک وکیل خوب و مطمئن برای حل دعاوی مالیاتی مطابق با موارد زیر می باشد که عبارتند از :

  • سابقه
  • تجربه
  • مدرک تحصیلی
  • تسلط بر قوانین
  • تعداد پرونده های موفق
  • میزان دستمزد
  • پیچیدگی های موجود در پرونده مالیاتی
  • و …
دعاوی مالیاتی
وکیل با تجربه و موفق می تواند چالش های حقوقی را حل نماید

 

مفهوم وکالت و وظایف وکیل برای حل دعاوی مالیاتی

وکالت در امور مالیاتی و دعاوی مالیاتی مهم ترین نیاز هر کسب و کار حقیقی و حقوقی می باشد. اصولا فعالیت های مرتبط با بازار کار و مارکتینگ برای طی کردن نقل و انتقالات مالی و حسابداری و مالیاتی در بستری امن، نیازمند دریافت پشتیبانی و مشاوره از وکلای مالیاتی برای حل دعاوی مالیاتی می باشد. مهمترین وظیفه وکیل برای پیگیری پرونده مالیاتی نیز منطبق بر حفظ ارزش سرمایه و دارایی صاحبان کسب و کار است. نکته دیگری که اهمیت بسیاری در این زمینه دارد، طی کردن کلیه فرایند های حقوقی و قضائی برای رسیدن به حداکثر معافیت های مالیاتی برای مالکان کسب و کار می باشد. مالیات مهم ترین دغدغه هر کسب و کار است.

بهترین تیم مشاوره و وکالت حل دعاوی مالیاتی

بهترین تیم برای مشاوره و حل دعاوی مالیاتی همانطور که بالاتر هم بیان شد تیمی است که هم از تجربه کافی برخوردار باشد و هم از تسلط کافی بر قوانین روز مالیاتی بهره مند باشد؛ طوری که سابقه ای مشخص در حل موفق پرونده های دعاوی مختلف مالیاتی را در کارنامه خود داشته باشد. تیم وکلای آرسین تراز بهترین مجموعه برای پیگیری و حل مشکلات مالیاتی است. این مجموعه دارای متخصصین مجرب و وکلای پایه یک دادگستری می باشد و می تواند به خوبی پرونده های قضایی دعاوی مالیاتی را به جریان اندازد.

این مجموعه با بررسی کامل حسابرسی و حسابداری مالیاتی کسب و کار شما، به خوبی توان حل و پیگیری کلیه امور مربوط به دعاوی مالیاتی شما را دارا است. تمامی امور اداری مربوط به پرونده نیز مطابق با شرایط کسب و کار شما برای برخورداری از بیشترین معافیت های مالیاتی می تواند پیگیری گردد. اعتماد نخستین مرحله در انتخاب و یافتن یک تیم قدرتمند از وکلای مالیاتی می باشد.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا