برندهای خارجی

همکاری برندهای تویوتا و BYD

پایگاه خبری توسعه برند، برند تویوتا مشغول همکاری با برند چینی BYD است تا یک خودروی برقی بسازد که در ۲۰۲۲ میلادی رونمایی می‌شود.

به نقل از گیزموچاینا، همکاری بین خودروساز ژاپنی و BYD در حقیقت برای توسعه سریع مدل‌های تازه خودروهای برقی تویوتا همراستا با روندهای صنعت خودروسازی است.

تویوتا تحقیقاتی درباره خودروهای هیبریدی و سلول‌های سوخت هیدروژنی در خودروهای آینده اش انجام داده است اما پیشرفت آن با فرایند تکامل در بازار جهانی خودروهای برقی یکسان نبوده است.

در حال حاضر این شرکت تعداد محدودی خودروی برقی به بازار عرضه کرده و سهم آن در بازار بسیار اندک است.

قرار است طبق همکاری تویوتا و BYD سال آینده خودرو برقی کوچک و ارزان قیمتی در چین عرضه شود که قیمت آن ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

به گفته تویوتا طی این پروژه همکاریBYD فناوری‌های کلیدی را فراهم می‌کند تا یک خودروی جادار و ارزان قیمت ساخته شود. همچنین وسیله نقلیه مذکور مجهز به سلول‌های باتری شرکت چینی خواهد بود.

BYD یکی از تهیه کنندگان فناوری‌های نوین در صنعت تولید خودروهای برقی است و فناوری باتری آن توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

پیش بینی می‌شود خودروی برقی تویوتا-BYD اندکی بزرگ‌تر از تویوتا کورولا باشد. البته برخی جزئیات کلیدی درباره خودروی جدید ارائه نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا