اقتصادی

تداوم رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور در سال جاری

تحقق روند افزایشی بخش صنعت در شش ماهه دوم سال جاری

پایگاه خبری توسعه برند، معاون امور صنایع وزارت صمت از تداوم رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور در سال جاری بر اساس گزارش بانک مرکزی خبرداد و اظهار امیدواری کرد که با توجه برنامه ریزی های انجام گرفته در دولت، این روند افزایشی در شش ماهه دوم سال جاری نیز تداوم یابد.

به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی با تحلیل وضعیت بخش صنعت کشور در سال جاری خاطر نشان کرد: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در در فصل ابتدایی سال جاری نیز با تلاش صنعتگران کشورمان شاهد رشد ۶ درصدی دراین بخش هستیم.

وی افزود: با رصد مستمر وضعیت تولید محصولات منتخب صنعتی و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان سعی در تداوم و حفظ روند افزایشی رشد بخش صنعت داریم.

معاون ‌امور صنایع وزارت صمت با نگاهی به وضعیت شاخص های صنعتی در ۴ماه ابتدای سال جاری تصریح کرد: در این بازه زمانی با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته و بهره برداری از بیش از ۲ هزارواحد تولیدی، برای بیش از ۵۴هزارنفر اشتغال ایجاد شده است که در مقایسه با سال ۱۳۹۹ شاهد رشد حدود ۴۶درصدی در ایجاد اشتغال صنعتی در کشور هستیم.

صادقی نیارکی همچنین با مرور وضعیت تولید ۲۴ محصول منتخب صنعتی تصریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته در چهار ماهه سال جاری از بین ۲۴ محصول منتخب صنعتی، تولید ۱۳ محصول صنعتی افزایشی بوده است که تولید ۵ محصول روغن ساخته شده نباتی،ماشین لباسشویی، کمباین،یخچال وفریزرو دوده در صدر این محصولات قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت همکاری همه دستگاه ها و نهادهای مرتبط با جامعه صنعتی کشور، اظهار امیدواری کرد که روند افزایشی بخش صنعت در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ با جهش بیشتری محقق شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا