اقتصادی

رایزنی برای حضور اقتصادی البرز در ارمنستان

پایگاه خبری توسعه برند، نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: این استان قطب تولید مواد غذایی، دارو و قطعات خودرو است و می‌تواند در راستای صادرات مواد غذایی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشد همچنان که اکنون محصولات تولیدی البرز در بسیاری از کشورها دیده می‌شود.

مجتبی عبداللهی در دیدار سفیر ایران در ارمنستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش صادرات استان با توجه به ظرفیت‌های موجود ضرورت دارد، افزود: با تحکیم ارتباطات تجاری در ارمنستان می‌توانیم پلی به سوی کشورهای اوراسیا نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز مستقر است که از این تعداد ۱۵۰ برند ملی هستند.

عبداللهی گفت: این استان قطب تولید مواد غذایی، دارو و قطعات خودرو است و می‌تواند در راستای صادرات مواد غذایی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشد همچنان که اکنون محصولات تولیدی البرز در بسیاری از کشورها دیده می‌شود.

وی افزود: البرز، فرودگاه مسافری و به ویژه کارگو پیام را دارد که ظرفیت بزرگی در زمینه حمل و نقل کالا محسوب می‌شود.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد نشست‌های تخصصی و تشکیل کارگروه‌های عملیاتی برای رایزنی در خصوص همکاری‌های بیشتر بین البرز و ارمنستان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: باید اقدامات لازم را آغاز کنیم و اعضای این نشست مسئولیت‌های خود را با توجه به مصوبات، بدانند و بر اساس آن وارد عمل شوند.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد طی انعقاد تفاهم نامه‌ای، موضوعات را مشخص کنیم و دو طرف با ابلاغ شرح تفاهم، به دنبال نیل به اهداف در حوزه‌های مختلف باشند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا