اقتصادی

برقراری ارتباط پلتفرم های B2B و B2C دو کشور

پایگاه خبری توسعه برند، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت با رئیس اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و بازرگانی خارجی آلمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت، علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ای با مایکل شومان رئیس اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و بازرگانی خارجی آلمان(BWA) که با حضور قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس و محمود فرازنده، سفیر ایران در المان برگزار شد، بر توسعه روابط تجاری بخش خصوصی دوکشور با یکدیگر بدور از مسائل سیاسی تاکید کرد.

وی تجارت را موضوعی متفاوت از مسائل سییاسی عنوان کرد و افزود: تجربه همکاری با سایر کشورها نشان می دهد که روابط تجاری را می توان فارغ از نگاه سیاسی گسترش داد.

طرف آلمانی نیز با تایید این موضوع عنوان کرد که گسترش روابط سیاسی در منجر به نزدیکی منافع و در نهایت نزدیکی انسان ها به یکدیگر شده و نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت.

در این جلسه طرفین در خصوص اعزام هیات های تجاری و پذیرش آنها به توافق رسیدند و طرف آلمانی ضمن استقبال از اعزام هیأت های تجاری المانی به ایران گفت: امروز با توجه به پیشرفت هایی که در ایران صورت گرفته است، قطع ارتباط تجاری بیش از آنکه به ضرر ایران باشد، به ضرر تجار المانی تمام شده و ما نمی توانیم از ظرفیت های موجود در ایران بهره بریم.

رئیس اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و بازرگانی خارجی آلمان  همچنین خواستار اختصاص فضای نمایشگاهی بیشتر به تجار آلمانی در نمایشگاه های داخل ایران شد.

در ادامه این جلسه طرفین در خصوص برقراری ارتباط پلتفرم های تجاری B2B و B2C به توافق رسیدند. این اتفاق می تواند ارتباط تجار با یکدیگر را محقق سازد و تاجران می توانند بدون ملاقات حضور و صرف وقت و هزینه محصول مورد نظر خود را شناسایی یا برای محصول خود بازاریابی کنند.

همچنین طرف آلمانی با استقبال از راه اندازی مرکز تجاری ایران در برلین تاکید کرد که در این صورت با تمام توان جهت برقراری ارتباط تجار آلمانی با مرکز تجاری و در نهایت تجار ایرانی اقدام می کند.

ارتباط صندوق ضمانت با صندوق های بیمه ای آلمان دیگر موضوعی بود که از سوی پیمان پاک، مطرح و مورد استقبال مایکل شومان قرار گرفت و مقرر شد تا طرفین از راهکار جایگزین LC برای توسعه روابط تجاری بهره گیرند.

رئیس سازمان توسعه تجارت نیز در پایان جلسه با توجه به درخواست طرف آلمانی از آمادگی این سازمان جهت اختصاص فضای نمایشگاهی با تخفیف قابل توجه به شرکت های آلمانی و پذیرش هیأت های تجاری این کشور، برگزاری جلسات B2B با تجار ایرانی خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا