برندهای خارجی

شکایت از ایلان ماسک برای تأخیر در افشای سهام برند توییتر

پایگاه خبری توسعه برند، یک سهامدار شرکت توییتر از ایلان ماسک به دلیل تاخیر در افشای خرید بیش از پنج درصد سهام توییتر که باعث شد قیمت سهام این شرکت پایین بماند، شکایت کرد.

مارک بین راسلا از ایلان ماسک برای تقلب در اوراق بهادار در دادگاه فدرال منهتن شکایت کرد. وی به دنبال آن است که نماینده گروهی از سرمایه گذاران باشد که سهام توییتر را از ۲۴ مارس تا اول آوریل فروختند.

این سهامدار توییتر مدعی است تاخیر ایلان ماسک در افشای خرید سهام توییتر به سرمایه‌گذاران دیگر ضرر زده و حدود ۱۴۳ میلیون دلار به نفع ایلان ماسک تمام شده است.

تحت قوانین سهام، ماسک باید ظرف مدت ۱۰ روز بعد از خرید پنج درصد یا بیشتر از سهام توییتر، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اطلاع دهد. اما ماسک اسناد مربوط در کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تا چهارم آوریل یا ۱۱ روز پس از این خرید تنظیم نکرد و تا آن زمان ماسک بیش از ۹ درصد سهام این شرکت رسانه اجتماعی را خریداری کرد و به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد.

مارک بین راسلا در شکایتش اعلام کرده که ماسک با عدم اطلاع به موقع خرید سهام به رگولاتورهای فدرال، موفق شده است سهام توییتر را به قیمت ارزانتری خریداری کند.

طبق این شکایت، ماسک اظهارنامه‌های گمراه کننده و نادرستی داشته و به سرمایه گذاران اعلام نکرده که پنج درصد سهام توییتر را خریداری کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت ان پی آر، این شکایت جدیدترین حاشیه مربوط به توییتر و ماسک است که کمتر از یک هفته پس از علنی کردن خرید سهام توییتر، هفته جاری اعلام کرد وارد هیات مدیره این شرکت نخواهد شد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا