کسب و کار

رویکرد کسب و کار‌های جهانی به خدمات رایانش ابری و DevOps

پایگاه خبری توسعه برند، در دنیایی که کسب و کار‌ها هر چه بیشتر از گذشته به مدل‌های دیجیتال برای توسعه خود وابسته هستند، استفاده از خدمات زیرساخت ابری به ۲ دلیل یکی از بزرگترین چالش‌های کسب و  کار‌ها است. یک به دلیل تامين زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قابل اطمینان و دوم به دليل هزینه‌های بالای نیرو‌ی مدیریت و نگهداری زیرساخت یا نیروی دوآپس. از این رو کسب و کار‌های برتر دنیا رویکرد متفاوتی پیش‌گرفته اند که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

به صورت کلی مهاجرت به سرویس‌های ابری در دنیا از حدود سال 2008 آغاز شده‌است و شرکت‌ها با مقیاس‌های متفاوت اعم از شرکت‌های کوچک، متوسط یا بزرگ به سمت سرویس‌های ابری مهاجرت می‌کنند.

یکی از بزرگترین چالش‌ها در این مسیر، نیرو انسانی متخصص این حوزه برای انتقال زیرساخت تکنولوژی سازمان به سمت رایانش ابری در هر ۳ حوزه IaaS ,PaaS یا SaaS می‌باشد.
از این رو بسیاری از شرکت‌ها اقدام به استخدام نیرو‌های متخصص که  بسیار گران هستند می‌نمایند و این مسئله برای شرکت‌های با مقياس متوسط یا کوچک بسیار گران تمام می‌شود.

مسئله دیگر استارتاپ‌هایی هستند که برای شروع کسب و کار خود نیاز به متخصص سرویس‌های ابری دارند ولی از هیچ منظری این هزینه زیاد برای آنها صرفه ندارد به همین دلیل تیم مدیریت و تیم اجرایی فنی درگیر آماده‌سازی زیرساخت می‌شوند و از این رو سرعت توسعه محصول کاهش پیدا کرده و گاهی Time To Market یک استارتاپ یا محصول از میان می‌رود و فرصت رشد استارتاپ می‌سوزد.

شرکت‌های فناور و استارتاپ‌ها در سطح جهانی برای مدیریت هزینه‌های خود و همچنین عدم وابستگی به یک یا چند شخص نیروی فنی، رویکرد خود را تغییر داده‌اند و به سمت خدمات برون‌سپاری DevOps حرکت کرده‌اند.

طبق گزارش Global Market Insights، حدود 74 درصد شرکت‌ها بعد از پاندمی کرونا، به سمت خودکار‌سازی فرایند‌های زیرساخت با استفاده از راهکار‌های ابری و DevOps حرکت کرده‌اند ولی به دلیل هزینه‌های بالای نیروی متخصص دوآپس و همچنین کمبود نیروی متخصص، از راهکار‌های برون‌سپاری خدمات دوآپس بهره‌ برده‌اند.

خدمات رایانش ابری و DevOps

از این رو شرکت نئور از سال ۱۳۹۸ در جهت توسعه و بهینه‌سازی هرچه بیشتر فرایند‌های زیرساخت تکنولوژی شرکت‌ها و استارتاپ‌ها قدم برداشته و در جهت مدیریت هزینه سازمان‌ها تلاش می‌کند.
تیم نئور با راهکارهای خود، همراه با تیم فنی شما در جهت رشد و موفقیت کسب و کارتان حرکت می‌کند.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا