کسب و کار

خرید سیلیکات سدیم و کاربردهای مختلف آن

پایگاه خبری توسعه برند، خرید سیلیکات سدیم یا شیشه مایع در بسیاری از صنایع مورد استقبال است. سیلیکات سدیم محلول نمک سدیم اسید سیلیسیک با نسبت وزنی (یا مولی) مشخصی بین سیلیس (SiO2) و اکسید سدیم (Na2O) موجود در محلول است. “شیشه مایع” در کتابچه راهنمای فناوری شیمیایی فون واگنر (ترجمه شده در سال ۱۸۹۲ به انگلیسی) به عنوان هر سیلیکات قلیایی محلول تعریف شد که اولین بار توسط ون هلمونت در سال ۱۶۴۰ به عنوان یک ماده سیال مشاهده گردید. این ماده هنگام ذوب شن سیلیکا با مقدار زیادی از انواع فلزات قلیایی ظاهر شده بود. گاهی اوقات از آن به عنوان “لیکور سنگریزه” نیز یاد می شود. این محصول در حالت محلول به فلزات خاصی از جمله آلومینیوم، قلع، سرب، روی، مس و آلیاژهای آنها حمله می کند. این فرآیند با آزاد کردن هیدروژن که خطر انفجار را ایجاد می کند، همراه است. بنابراین باید در پلاستیک یا فولاد ضد زنگ نگهداری شود.

خرید سیلیکات سدیم و کاربردهای مختلف آن

هنگامی که به سیلیکات سدیم حرارت داده شود تا آب آن خارج گردد، ماده ای سخت و نیمه شفاف تولید می گردد. این ماده همان سیلیکاژل است که به طور گسترده به عنوان یک ماده خشک کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده تا دمای ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند. کاربردهای اصلی سیلیکات های سدیم شامل استفاده از آنها در صنعت تولید مواد شوینده، کاغذ، تصفیه آب و مصالح ساختمانی می شود.

موارد استفاده اصلی

خرید سیلیکات سدیم بیشتر مورد استقبال صنایعی به شرح زیر است:

  • سیالات حفاری: این ماده انواع سطوح و دیواره ها را تثبیت می کند تا از ریزش آنها جلوگیری کند.
  • تصفیه بتن: به کاهش تخلخل بیشتر محصولات بنایی مانند بتن و گچ کمک می کند. یک واکنش شیمیایی با Ca(OH)2 اضافی موجود در بتن رخ می دهد که به طور دائم سیلیکات ها را به سطح متصل و آنها را بسیار بادوام تر و آب گریزتر می نماید.
  • تصفیه آب: از آن به عنوان منعقد کننده آلوم و به عنوان لخته ساز آهن در تصفیه خانه های فاضلاب استفاده می شود. سیلیکات سدیم به مولکول های کلوئیدی متصل می شود و سنگدانه های بزرگتری ایجاد می کند که به پایین ستون آب فرو می روند.
  • صنایع نسوز: شیشه مایع یک اتصال دهنده مفید برای مواد جامد مانند ورمیکولیت و پرلیت است. این ماده هنگامی که با سنگدانه های سبک فوق الذکر مخلوط می شود، برای ساخت تخته های عایق سخت که به عنوان ماده نسوز استفاده می شوند، به کار می رود.
  • ریخته گری شن و ماسه: در هنگام ریخته گری شن و ماسه آهن یا فولاد به عنوان چسب شنی استفاده می شود. با عبور CO2 از مخلوط ماسه و سیلیکات سدیم در جعبه قالب، که فوراً آن را سخت می کند، تولید سریع یک قالب قوی امکان پذیر می شود.
  • کمک رنگرزی: به عنوان یک ثابت کننده برای رنگرزی دستی با رنگ هایی که نیاز به pH بالایی برای واکنش با الیاف نساجی دارند استفاده می شود.
خرید سیلیکات سدیم
خرید سیلیکات سدیم برای استفاده در صنایع مختلف

خرید سیلیکات سدیم از معتبرترین مرکز

جهت خرید سیلیکات سدیم با برند صنایع سیلیکات ایران، به عنوان برترین و معتبرترین برند فعال در این زمینه، می توانید به وب سایت ما در این مجموعه به آدرس https://iransilicate.com/ مراجعه نمایید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا