کسب و کار

خرید عایق الاستومری برای موتورخانه جهت جلوگیری از آلودگی صوتی

پایگاه خبری توسعه برند، یکی از عایق های پر مصرف برای اغلب مواد مختلف، عایق الاستومری است. این عایق به دلیل مقاومت بالایی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی، ساختمان، بهداشتی، غذایی و شیمیایی برخی از مهم ترین کاربرد این عایق در صنایع به شمار می آیند. مقاومت بسیار بالای عایق الاستومری عامل اصلی فروش بالای آن در بین دیگر عایق ها محسوب می گردد.

ویژگی های بارز عایق الاستومری

 • برخورداری از مقاومت لازم در برابر آلودگی های بیولوژیکی
 • دارای ضریب انتقال حرارت خیلی کم
 • دارای پایداری بسیار زیاد
 • نصب، اجرا و تعمیر راحت و سریع به دلیل وزن سبک آن
 • دارای مقاومت مناسب در برابر اشعه ماوراء بنفش و اوزون
 • انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خوردگی
 • برخورداری از استحکام لازم در برابر وارد شدن ضربه و فشار
 • مقاوم در مقابل نفوذ بخار آب
 • سازگار با محیط زیست
 • مقاوم در مقابل ترکیب های هیدروکربن ها و آروماتیک ها و نیز اسیدها، روغن ها و بازها
 • مقاوم در مقابل انتقال صدا از طریق لوله ها و کانال های هوا
 • کاملا غیر سمی

انواع عایق الاستومری

 1. عایق الاستومری لوله ای
 2. عایق الاستومری رولی
 3. کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

عایق صوتی الاستومری و کاربردهای آن

از عایق صوتی الاستومری می توان در مصارف متعددی استفاده کرد. برخی از اصلی ترین کاربردهای عایق صوتی الاستومری عبارتند از:

 • در جداره دیوارها
 • مابین طبقات ساختمان و در بین لایه های سقف
 • دیوارها
 • درب استودیوها

در سازه هایی که صداهای مزاحم تاسیساتی تولید می کنند از قبیل قسمت داخلی کانال های هواساز، لوله های موتورخانه و …

عایق کاری موتورخانه به منظور جلوگیری از آلودگی صوتی

همان طور که می دانید در دنیای مدرن امروزی، پیشگیری از مصرف بی رویه و اتلاف انرژی و نیز ذخیره آن برای آیندگان اصلی ترین چالش جوامع بشری به شمار می آید. در موتورخانه ها به دلیل قرارگیری تجهیزات گرمایشی از قبیل دیگ، بویلر، مبدل های حرارتی و … احتمال اتلاف انرژی زیاد است. درست به همین دلیل نباید عایق کاری موتورخانه ها را فراموش کرد.

عایق کاری موتورخانه ها علاوه بر کاهش مصرف انرژی، در کاهش آلودگی صوتی در ساختمان ها نیز بسیار موثر خواهد بود. عایق های مورد استفاده در موتورخانه ها را می توان از چند جهت تقسیم بندی نمود که یکی از این موارد با توجه به جنس ساختاری آنها است. عایق های مورد استفاده در موتورخانه ها با توجه به جنس شان در دو نوع فوم های دارای مواد غیر آلی و فوم های آلی دسته بندی می شوند.

عایق الاستومریبرای موتورخانه از چه نوع عایق های صوتی می توان استفاده نمود؟

استفاده از عایق صوتی برای موتورخانه را می توان امری ضروری تلقی نمود. برای این کار می توان از دو نوع عایق صوتی بهره گرفت که به شرح زیر می باشند:

عایق صدا از نوع شانه تخم مرغی

به منظور اکوستیک کردن پمپ ها و دستگاه هایی که در موتورخانه موجود هستند می توان از عایق صوتی شانه تخم مرغی استفاده نمود. عایق شانه تخم مرغی از لحاظ ساختار داخلی به حالت سلول بسته تهیه شده است و می تواند گزینه بهتری برای عایق حرارتی نیز محسوب گردد.

عایق های صوتی شانه تخم مرغی غالبا از نوع چسب دار هستند و نصب آنها کار چندان دشواری نخواهد بود. تنها نکته قابل توجه به هنگام اجرا و نصب این نوع عایق صوتی دقت در قسمت زیر و روی آن است. به عبارت دیگر بایستی قسمت شش وجهی و یا همان شانه تخم مرغی عایق به سمت منبع صوت قرار بگیرد. به این شیوه جذب صدا به شیوه بهتری انجام خواهد گرفت.

عایق صوتی یونولیتی

مشخصه اصلی عایق های صوتی یونولیتی چگالی بالای آنها است. به همین دلیل این عایق ها برای استفاده در محل هایی که سر و صدای بالایی دارند، مثل موتورخانه ها توصیه می شود. اگر برای خرید انواع عایق های الاستوری برای جلوگیری از آلودگی صوتی بودجه کمی در نظر گرفته اید، عایق صوتی یونولیتی گزینه مناسب تری خواهد بود. عمده کاربرد این عایق در سقف، دیوارها و کف موتورخانه عنوان می شود که باید در مرحله سفت کاری بنا نصب گردد.

خرید عایق الاستومری برای جلوگیری از آلودگی صوتی و هزینه آن

با توجه به مطالب عنوان شده در بالا، حال می دانید که با عایق کاری موتورخانه ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی، می توان صداهای ناهنجاری که توسط تجهیزات تاسیساتی تولید می شود را نیز به حداقل رساند. این موضوع مسلما هزینه هایی به دنبال خواهد داشت ولی با در نظر گرفتن صرفه جویی در مصرف سوخت می تواند مقرون به صرفه باشد.

مسلما علاوه بر کیفیت و مهارت کار فردی که عایق کاری موتورخانه را انجام می دهد، باید هزینه و قیمت این کار را نیز در نظر بگیرید. بر همین اساس، قیمت نهایی با بررسی و بازدید موتورخانه تعیین می گردد. البته فاکتورهایی در تعیین قیمت دخیل هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

 1. ضخامت لوله ها: لوله های مورد استفاده در موتورخانه ضخامت های متفاوتی دارند. مسلما عایق کاری لوله های ضخیم تر به دلیل استفاده از مواد بیشتر هزینه بیشتری خواهند داشت.
 2. جنس عایق: میزان حجم متریال استفاده شده و جنس آن نیز عامل موثر بعدی است.
 3. استفاده از روکش: روکش دار کردن عایق با موادی از قبیل مل، ورق های آلومینیوم، ماستیک و … می تواند قیمت عایق الاستومری موتورخانه را افزایش دهد.
 4. مدت زمان انجام کار: هر قدر کار عایق کاری به طول بیانجامد، مسلما باید دستمزد بیشتری در نظر گرفته شود.

عایق الاستومریعایق کاری موتورخانه و نصب آن

بدون در نظر گرفتن هدف شما از عایق الاستومری موتورخانه، لازم است برای این کار به فردی مجرب و ماهر مراجعه نمایید. در صورتی که این کار به درستی انجام نگیرد ممکن است اهداف شما تامین نشده و تنها بار مالی اضافی برایتان داشته باشد.

خرید عایق الاستومری برای موتورخانه

برای خرید عایق الاستومری برای جلوگیری از آلودگی صوتی می توانید علاوه بر مراجعه حضوری، به صورتی اینترنتی نیز اقدام کنید. امروزه فروشگاه های معتبر زیادی به صورت اینترنتی در زمینه فروش و نصب عایق های الاستومری فعالیت می کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت آنها و مقایسه جنس و قیمت عایق ها نسبت به انتخاب بهترین گزینه و خرید عایق الاستومری برای موتورخانه اقدام نمایید.

منبع اصلی این گزارش وب سایت بهینه ساز الموت می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع کانال پیش عایق می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا