کسب و کار

خرید تسمه تایم با قیمت مناسب

پایگاه خبری توسعه برند، همانطور که می دانید موتور، اصلی ترین قطعه اتومبیل می باشد، که کارکرد آن اهمیت بسیار زیادی دارد. موتورهای بنزینی دارای چرخه ۴ مرحله ای می باشند که لازم است هر کدام از مراحل در زمان مشخص خود انجام شوند. در صورتی که زمان بندی به درستی انجام نشود، سیکل احتراق در سیلندر ها به درستی انجام نشده و ماشین حرکت نمی کند. تنظیم زمان بندی در موتور اتومبیل ها برعهده تسمه تایم می باشد. این قطعه همانند بسیاری از قطعات ماشین طول عمر مشخصی دارد و لازم است بعد از مدتی تعویض شود. خرید تسمه تایم با کیفیت به این منظور اهمیت بسیار زیادی دارد. پژمان پارت از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی قطعات خودرو می باشد. شما می توانید تسمه تایم با کیفیت را با قیمت مناسب از این وبسایت خریداری کنید.

همانطور که گفتیم تسمه تایم وظیفه هماهنگ کردن و زمانبندی بخش های مختلف موتور را برعهده دارد. این تسمه میل لنگ خودرو را به میل سوپاپ متصل کرده و به همین وسیله به چرخش در می آید، به این صورت کنترل بخش ها را بر عهده دارد. میل سوپاپ به طور معمول در سر سیلندر خودرو قرار دارد، ولی در خودروهای مختلف ممکن است محل قرارگیری آن متفاوت باشد. به همین دلیل تعویض به موقع تسمه تایم برای جلوگیری از آسیب دیدن دیگر قسمت های موتور ماشین بسیار مهم است.

تسمه تایم را چه زمانی تعویض کنیم؟

تسمه تایم بعد از مدتی کارکرد خراب شده و عملکرد لازم را ندارد، به همین دلیل نیاز است آن را تعویض کنید، ولی چه زمان اقدام به خرید تسمه تایم کنیم؟

تسمه تایم تمامی خودروها طول عمر مشخصی دارد، که توسط کارخانه تولید خودرو در کاتالوگ آن مشخص می شود. تعویض این قطعه بر اساس تعداد سال استفاده یا کیلومتر ماشین مشخص می شود. زمان تعویض و طول عمر تسمه تایم به کیفیت آن بستگی دارد، به عنوان مثال زمان تعویض تسمه تایم برخی از خودروهای شرکت فورد بعد از ۱۶۰ هزار کیلومتر ذکر شده است، که مقدار قابل توجهی است.

برای تعویض تسمه تایم خودرو، کیلومتر ماشین و تاریخ تعویض آن را یادداشت کنید، تا زمان بعدی تعویض را به درستی تشخیص دهید و همچنین از سالم بودن تسمه تایم تا مدت مشخص مطمئن باشید. در صورتی که ماشین دست دوم خریداری کردید و یا زمان تعویض را یادداشت نکرده اید، لازم است که ماشین را پیش تعمیرکار خبره ببرید، تا میزان کارکرد آن را تشخیص دهد.

نکات مهم در خصوص تعویض تسمه تایم

واتر پمپ قطعه ای است که توسط تسمه چرخانده می شود و اگر آسیب ببیند احتمال بریدن تسمه تایم نیز وجود دارد، بنابراین توصیه می شود هر بار که تسمه تایم را تعویض می کنید، وضعیت آن را نیز بررسی کنید. قسمت های دیگر که توسط تسمه تایم حرکت می کنند، از جمله تسمه سفت کن، هرزگردها، میل سوپاپ، پولی میل سوپاپ و پولی میل لنگ نیز بعد از هر بار تعویض تسمه نیاز به بررسی دارند.

ترک خوردن، پوسیدگی، ساییدگی و از بین رفتن دندانه ها از علائم خرابی تسمه تایم است. اگر ماشین شما هر کدام از علائم زیر را داشت لازم است در سریع ترین زمان اقدام به خرید تسمه تایم خودرو خود و تعویض آن کنید. ممکن است ایرادهایی که در ادامه ذکر می کنیم مربوط به تسمه تایم نباشد، ولی لازم است از این موضوع مطمئن شوید.

  • ماشین بد استارت می خورد.
  • موتور در دور آرام لرزش بیش از اندازه دارد.
  • سر و صدای اضافه از قسمت نزدیک قاب تسمه تایم دارد.
  • مصرف سوخت ماشین افزایش پیدا کند.
  • شتاب و قدرت موتور کاهش پیدا کرده است.

خرید تسمه تایم

چرا باید تسمه تایم را به موقع تعویض کنیم؟

همان طور که ذکر کردیم تعویض تسمه تایم خودروهای مختلف با هم متفاوت است. ولی بیشتر افراد بعد از ۶۰ هزار کیلومتر کارکرد آن را تعویض می کنند. تنها دلیل پاره شدن تسمه تایم به دلیل فرسودگی نیست و در برخی از موارد ممکن است تسمه دینام پاره شود و زیر تسمه تایم رفته، به این صورت تسمه از جای خود خارج می شود. با پاره شدن تسمه به هر دلیلی زمانبندی و بسته شدن سوپاپ ها به هم ریخته و به این صورت موتور آسیب می بیند. میزان آسیب نیز در اتومبیل ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال در پژو ۲۰۶، سمند یا پژو ۴۰۵ خراب شدن تسمه موجب برخورد پیستون و سوپاپ ها به هم شده، سوپاپ ها کج شده و حتی ممکن است به سر سیلندر و پیستون نیز آسیب جدی وارد شود. به همین دلیل خرید تسمه تایم ۲۰۶ و تعویض به موقع آن اهمیت بسیار زیادی دارد. این در حالی است که در پراید های قدیمی با پاره شدن تسمه تایم تنها ماشین خاموش می شود و به دلیل برخورد نکردن پیستون ها و سوپاپ ها موتور آسیب جدی ای نمی بیند. در کل احتمال اتفاق افتادن سه اتفاق زیر برای اتومبیل های مختلف وجود دارد:

  • به هم ریختن زمان بندی و بسته شدن سوپاپ ها
  • برخورد پر سر و صدای پیستون ها
  • وارد نشدن مخلوط سوخت هوا در زمان مناسب به سیلندر و خارج نشدن به موقع دود از آن و کاهش بسیار زیادی نیروی محرکه ماشین و خاموش شدن آن در انتها کار

 

قیمت تسمه تایم

تسمه تایم توسط شرکت های اتومبیل سازی و تولید قطعات خودرو در سراسر جهان تولید می شود، به همین دلیل بازه قیمتی آن بسیار متفاوت است. برای مثال قیمت خرید تسمه تایم پژو با ماشین های خارجی تفاوت دارد. همان طور که گفتیم تسمه تایم برای کارکرد موتور و همچنین به حرکت در آوردن ماشین اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابراین توصیه می شود قبل از قیمت، کیفیت آن را در نظر بگیرید. در صورتی که تسمه تایم کیفیت بالایی داشته باشد، علاوه بر اینکه مدت زمان بیشتری به شما کار می دهد، در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود، زیرا شما مجبور نیستید بعد از مدت کوتاهی اقدام به خرید تسمه تایم جدید کنید.

در کل برای خرید هر وسیله ای قیمت اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اطلاع از قیمت تسمه تایم بهترین راه مراجعه به فروشگاه های قطعات ماشین است. راه راحت تر و همچنین مطمئن دیگر، مراجعه به فروشگاه های اینترنتی می باشند. شما می توانید تنها با چند کلیک از قیمت محصول مورد نظر اطلاع پیدا کنید. در فروشگاه اینترنتی پژمان پارت تمامی قطعات خودرو به همراه قیمت و مشخصات ثبت شده است و مرجع مناسبی برای اطلاع از قیمت ها می باشد.

خرید تسمه تایم

کلام پایانی

تسمه تایم قطعه ای مهم در تمامی خودروهای با موتور بنزینی می باشد. این قطعه بعد از مدتی در اثر اصطکاک یا دلایل دیگر آسیب دیده و پاره می شود. در این زمان لازم است که آن را تعویض کنید. تعویض به موقع تسمه تایم برای جلوگیری از آسیب دیدن موتور بسیار مهم است. در صورتی که موتور خودرو آسیب ببیند هزینه های زیادی را متحمل می شوید؛ زیرا هزینه تسمه تایم بسیار ناچیز تر از هزینه تعمیر خودرو است. برای خرید تسمه تایم پژو و دیگر خودروها می توانید به سایت پژمان پارت مراجعه کرده و تسمه تایم مورد نیاز خودروی خود را با بهترین قیمت خریداری کنید. قطعات خودرو موجود در این فروشگاه همگی از با کیفیت ترین نمونه های موجود در بازار می باشند. همچنین شما می توانید در صورت نیاز به دریافت مشاوره در مورد خرید تسمه تایم و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در وبسایت پژمان پارت تماس گرفته و با مشاوران و متخصصان این مجموعه در ارتباط باشید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا