برندهای ایرانی

برندسازی تولید نهال از جمله برنامه‌های حوزه منابع طبیعی گرمسار

پایگاه خبری توسعه برند، امیرحسین شاه حسینی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در مجموعه منابع طبیعی گرمسار با بیان اینکه و ۱۴ برنامه دانش بنیان امسال در حوزه منابع طبیعی این شهرستان اجرا می‌شود، تاکید کرد: طرح «تداوم تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین و منابع طبیعی» مانند دیگر نقاط کشور در استان سمنان و شهرستان گرمسار نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ابلاغی سازمان جنگل‌ها، در هفت بخش جنگل، مرتع، بیابان، حفاظت و حمایت، آبخیزداری و آبخوان داری، فرهنگ سازی و مشارکت مردمی و پشتیبانی را به اجرا در خواهد آورد، افزود: نوآوری در پایش جنگل، استفاده از زنجیره بلوکی در توسعه نهال کاری و سامانه جامع منابع طبیعی در زمره این برنامه‌ها است.

رئیس منابع طبیعی گرمسار مالچ امولسیونی را دیگر برنامه سال جاری منابع طبیعی دانست و تاکید کرد: تثبیت خاک در گالی، آبیاری هوشمند نهالستان‌ها، برندسازی تولید نهال، کنترل هوشمند منابع طبیعی، تجهیزات نوین مهار حریق و استفاده از اینترنت اشیا در دستور کار قرار دارد.

شاه حسینی بیان کرد: کاشت قلمه بدون آبیاری، تأسیس مرکز ملی دیسپچینگ، بذر پاشی با پهپاد، میسکانتوس در زراعت چوب از جمله این فعالیت‌های چهارده گانه منابع طبیعی گرمسار در سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی افزود: اجرای این فعالیت‌های ۱۴ گانه دانش بنیان بتواند اثر قابل توجهی را در مدیریت عرصه‌های منابع طبیعی به دنبال داشته و در تمامی حوزه‌های شهرستان از هم‌اکنون اقدامات لازم در راستای تحقق اهداف سازمان برای سال‌جاری آغازشده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا