برندهای خارجی

فراخوان برند بی ام و

پایگاه خبری توسعه برند، بی‌ام و مدل‌های برقی i۴ و iX را به دلیل خطر احتمالی آتش سوزی باتری فراخوان داد. دلیل فراخوان اخیر این است که سلول‌های بسته باتری در این خودروها ممکن است در حین ساخت دچار نقص شده باشند.

 تحقیق بی‌ام و که پس از چند حادثه در ایالات متحده و خارج از این کشور آغاز شد، نشان داد صفحه کاتد سلول ممکن است هنگام ساخت سلول‌ها آسیب دیده باشد. اگر بقایای کاتد در داخل سلول شل شود، می‌تواند باعث اتصال کوتاه شده و ایجاد حریق کند. در مجموع ۲۷ دستگاه از مدل i۴ و ۵۶ دستگاه مدل ix که بین بین ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱ تا ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۲ به تولید رسیده‌اند، فراخوان شده‌اند. بی ‌ام ‌و اعلام کرد: سلول‌‌‌‌های مورد بحث از تامین ‌‌‌کننده سامسونگ SDI می‌‌‌‌آیند و از هیچ‌گونه تصادف یا جراحت ناشی از این موضوع اطلاعی ندارد. راه‌حل مشکل این است که بسته باتری با یک باتری جدید جایگزین شود و نمایندگی‌های شرکت آن را انجام خواهند داد. بی‌ام و سلول‌های i۴ و iX را در مرکز صلاحیت باتری خود توسعه داد، اما تولید انبوه توسط سامسونگ SDI و CATL انجام می‌شود.

این خودروساز آلمانی از ۱۹ سپتامبر نامه‌های اعلان را برای مالکان پست خواهد کرد، ضمن آنکه تاکید کرده فورا از طریق تلفن با آنها تماس خواهد گرفت. بی‌ام و تا وقتی قطعات در دسترس قرار گیرد، حمل‌ونقل جایگزین برای مالکان فراهم خواهد کرد. این دومین فراخوان در دو ماه گذشته برای i۴ و iX پس از فراخوان خودروهای برقی به دلیل نقص نرم‌افزاری احتمالی در نمایشگر راننده است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا