برندهای خارجی

برند آرامکو رکوردهای سود را شکست

پایگاه خبری توسعه برند، آرامکو عربستان سعودی اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، به دلیل افزایش قیمت نفت در سال ۲۰۲۲، به رکورد ۴۸.۴ میلیارد دلار سود دست یافته است که ۹۰.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
آرامکو پس از ثبت سود ۳۹.۵ میلیارد دلاری در سه ماهه اول، برای دومین سه ماهه متوالی رکورد زد. این بالاترین سود سه ماهه از زمان عرضه عمومی شرکت در اواخر سال ۲۰۱۹ است.
امین ناصر، رئیس و مدیرعامل آرامکو گفت: با وجود تداوم نوسانات و عدم اطمینان در بازارهای جهانی، رویدادهای این نیمه اول دیدگاه ما را تقویت می کند که سرمایه گذاری مستمر در بخش انرژی برای تضمین تداوم عرضه ضروری است.
وی افزود: انتظار داریم با وجود فشارهای منفی اقتصادی بر چشم انداز کوتاه مدت جهانی، تقاضای نفت تا پایان دهه جاری به رشد خود ادامه دهد.
سود خالص در سه ماهه دوم نسبت به سال ۲۰۲۲ در سه ماهه اول ۲۲.۷ درصد افزایش یافت و سود شش ماهه به ۸۷.۹۱ میلیارد رسید. دلار در مقایسه با ۴۷.۱۸ میلیارد دلار. دلار در مدت مشابه سال گذشته.
سهام آرامکو در معاملات اولیه روز یکشنبه در بازار سهام عربستان سعودی به ۴۰.۸ ریال (۱۰.۹ دلار) رسید.
این غول در سه ماهه اول ۱۸.۸ میلیارد دلار سود سهام به سهامداران پرداخت کرد و در سه ماهه دوم نیز همین مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

رشد سود شرکت‌های انرژی

سهام آرامکو در سال جاری بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است زیرا قیمت نفت و گاز طبیعی به بالاترین حد خود در چند سال اخیر پس از تحریم‌های غرب علیه روسیه که بر بازار جهانی در حال حاضر تنگ شده بود، رسید.
آرامکو به دیگر شرکت های بزرگ نفتی پیوست که نتایج قوی در هفته های اخیر گزارش کردند.
در ۲۹ ژوئیه، اکسون موبیل رکورد سود سه ماهه بی سابقه ۱۷.۹ میلیون دلاری را گزارش داد که تقریباً چهار برابر سال قبل است.
حاشیه های سوخت مانند بنزین و گازوئیل در سطح جهانی افزایش یافته است که منجر به سود بالایی برای شرکت های نفتی بزرگ از جمله دو شرکت اروپایی شل و توتال انرژی شد که نتایج خود را در ۲۷ جولای اعلام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا