برندهای ایرانی

مراسم تقدیر از تیم اجرایی الکامپ و خیرین کمک به آزادسازی زندانیان برگزار شد| معرفی غرفه‌های برتر| بازدید ۱۰۰ هزار نفر از الکامپ ۲۶

پایگاه خبری توسعه برند، روز گذشته مراسم اهدای لوح یادبود به خیرین کمک به آزادسازی زندانیان و همچنین تقدیر از تیم اجرایی الکامپ و معرفی غرفه‌های برتر این نمایشگاه در سالن کنفرانس هلدینگ داده پردازی پارسیان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی ار اعضای شورای مرکزی، خیرین کمک به آزادسازی زندانیان، جمعی از غرفه‌گذاران نمایشگاه الکامپ، تیم اجرایی و اصحاب رسانه برگزار شد، حسین اسلامی، رئیس هیأت مدیره این سازمان گفت: «در نمایشگاه الکامپ ۲۶ سطح تماس صنف با بدنه اعضا بیش از قبل بود. همچنین تلاش کردیم تا ارتباط گسترده‌تری با بخش‌های مختلف حاکمیت برقرار شود».

او ادامه داد: «باید به این مسئله توجه داشته باشیم که الکامپ ۲۶ بعد از شیوع کرونا و اتفاقات سال قبل و ایجاد محدودیت‌‎های اینترنتی برگزار شد. در شرایطی که فرصت برگزاری بسیار کوتاه بود و کار را دو چندان سخت می‌کرد. انتقاداتی که برخی از افراد به الکامپ امسال وارد می‌کنند را درست می‌دانم و معتقدم مجموعه‌های شرکت کننده باید نظراتشان را در این زمینه به سازمان اعلام کنند. دانستن این نکته که حضور بازدیدکنندگان تخصصی برای مجموعه‌ها چقدر مطلوب است می‌تواند به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در برگزاری دوره‌های بعدی الکامپ کمک کند».

اسلامی یکی دیگر از ویژگی‌های الکامپ ۲۰۲۳ را حضور گسترده مسئولان و مدیران دولتی دانست و افزود: «بعد از سال‌ها معاون اول رئیس جمهور از این نمایشگاه بازدید کرد. همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی رئیس جمهور و رئیس مرکز ملی فضای مجازی هرکدام دو بار در نمایشگاه حاضر شدند. این حضور منجر به این شد که تا ما در طی این نمایشگاه موضوعات و مشکلات بخش خصوصی را به آنها منتقل کنیم».

او در بخش دیگری از سخنان با اشاره به موضوع تصاحب استارت‌آپ‌ها که در روزهای گذشته مطرح شده بود، بیان کرد: «در ایران تا زمانی که حقوق مالکیت به رسمیت شناخته نشود رشد و شکوفایی بخش خصوصی غیرممکن خواهد. این تجربه‌ای‌‌ است که در تمام جهان شاهد آن هستیم. خوشبختانه این صحبت‌ها از طرف مجموعه‌هایی که مسئولیت مشخص و رسمی دارند مطرح نمی‌شود. در دیداری که رهبر انقلاب با فعالان اقتصادی داشتند به صورت صریح گفتند که با حضور نهادهای دولتی در فعالیت‌های بخش خصوصی مخالفند. اینکه برخی افراد بخواهند نظر خود را به عنوان نظر بخش حاکمیتی مطرح کنند اصلا درست نیست».

مراسم تقدیر از تیم اجرایی الکامپ و خیرین کمک به آزادسازی زندانیان برگزار شد| معرفی غرفه‌های برتر| بازدید 100 هزار نفر از الکامپ 26

بازدید ۱۰۰ هزار نفر از الکامپ

پس از آن صادق فرامرزی، عضو هیأت رئیسه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و دبیر اجرایی بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ ضمن ارائه گزارشی از این نمایشگاه گفت: «این دوره از الکامپ پس از چند با لغو شدن و پس از سه سال برگزار شد. با توجه به این تاخیرها مجموعه‌های برگزار کننده تلاش کردند تا الکامپ ۱۴۰۲ به صورت باشکوهی برگزار شود. کار دشواری بود و برخی معتقد بودند برگزاری نمایشگاه در آن تاریخ شاید درست نباشد. تصمیم برگزاری نمایشگاه در اواخر سال گذشته گرفته شده بود اما سازمان نصر در اوائل فروردین ماه از این مسئله مطلع شد».

او ادامه داد: «با توجه به کمبود وقت به سرعت توافق‌نامه‌ای میان سازمان نصر کشور و نصر تهران منعقد شد و مسئولیت اجرایی به عهده نصر تهران گذاشته شد. بسیار سریع تیم‌های اجرایی را تشکیل دادیم و قراردادی با شرکت راه‌کار تجارت کوشا به عنوان مجری نمایشگاه منعقد کردیم. سرانجام نمایشگاه الکامپ در ۱۲ سالن مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد».

فرامرزی با بیان اینکه گروه‌های کالایی نمایشگاه بسیار متنوع بودند، افزود: «هوشمندسازی، ارز دیجیتال، سلامت دیجیتال، فین‌تک، کرادفاندینگ، آموزش و پرورش، تجارت الکترونیک، اینترنت و انتقال داده‌ها و صندوق مکانیزه فروش از جمله گروه‌هایی بودند که در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ شرکت کرده بودند. همچنین طبق گزارش شرکت برگزار کننده نمایشگاه، بیش از صدهزار نفر از الکامپ ۱۴۰۲ بازدید کردند».

دبیر اجرایی نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ بیان کرد: «در الکامپ بیست و ششم توجه بسیار خاصی به موضوع محتوا داشتیم. تیم اجرایی این بخش توسط خود سازمان تشکیل شد. در نمایشگاه امسال دو استیج به همراه یک استودیو داشتیم و در چهار روز نمایشگاه بیش از ۲۵۰ سخنران و پنلیست حضور داشتند و محتواهای تولید شده نیز در کانال‌های رسمی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران قرار گرفته است».

او ضمن بیان اینکه ۲۲ درصد از شرکت کنندگان در پنل‌ها را زنان تشکیل می‌دادند، گفت: «تلاش ما بر این بود تا در همه‌ی حوزه‌ها محتوا داشته باشیم. همچنین غرفه ویژه‌ای به نام «تینواستارز» برای دانش‌آموزان برپا شد تا آنها بتوانند با دنیای واقعی فناوری ارتباطات آشنا شوند و می‌توان گفت این غرفه گل سرسبد نمایشگاه بود. ویژگی دیگر امسال حضور شرکت‌های رمز ارز بود».

فرامرزی ادامه داد: «با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دوره از الکامپ میزبان ۵۰ تیم از کشورهای مختلف بودیم. این گروه در سالن ۳۷ حضور داشتند و حضور آن‌ها منجر به برگزاری ۶۰۰ جلسه B۲B شد».

عضو هیأت رئیسه نصر تهران تاکید کرد: «این دوره از نمایشگاه الکامپ، جزو معدود دوره‌هایی بود که بدون دریافت یک ریال کمک دولتی برگزار شد. دوره قبلی نمایشگاه الکامپ در سال ۱۳۹۸ برگزار شده بود. وضعیت آن زمان با امروز متفاوت بود. در آن دوره ۸۱۳ شرکت در نمایشگاه حضور داشتند و در این دوره ۴۸۰ شرکت. بنظرم این تفاوت با توجه به وضعیت فعلی طبیعی است».

او ابراز امیدواری کرد در نمایشگاه‌های الکامپ آتی، شاهد رونق بیشتری باشیم.

مراسم تقدیر از تیم اجرایی الکامپ و خیرین کمک به آزادسازی زندانیان برگزار شد| معرفی غرفه‌های برتر| بازدید 100 هزار نفر از الکامپ 26

تقدیر از غرفه‌های برتر

در این مراسم از غرفه‌های برتر حاضر در الکامپ ۲۰۲۳ نیز تقدیر شد. به انتخاب هیات داوران، تینواستارز، به عنوان غرفه آینده‌ساز معرفی شد و از صائبه سلوکی، مسئول این غرفه تقدیر شد. «همراه اول» به عنوان برترین غرفه حاضر در این رویداد بین المللی معرفی شد.

سه غرفه «شرکت مهندسی نرم افزار هلو»، «توسن سیستم شرق» و «آبان تتر» نیز به صورت مشترک عنوان بهترین غرفه الکامپ ۲۶ را از آن خود کردند.

تقدیر از تیم تولید محتوا

در بخش دیگری از این مراسم، از تیم تولید کننده محتوا در نمایشگاه الکامپ ۲۶ تقدیر شد. رضا قربانی، رضا جمیلی، میثم سلیمانی، رسول قربانی، فرناز رضانیا، ایمان جلیلی و آرش سروری در این بخش حضور یافتند. رضا قربانی، عضو هیأت مدیره و مسئول تیم محتوایی الکامپ ۲۶ تاکید کرد که بخش محتوایی در این نمایشگاه با کمک جمع زیادی انجام شده و این افراد به نمایندگی از تمامی آنها در این مراسم حضور یافتند.

تقدیر از شرکت مجری

در ادامه از شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا، به عنوان مجری برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه با حضور علی آقای ابراهیم زاده، مدیر عامل این شرکت، و مرجان پرویزی، مدیر پروژه تقدیر شد.

تقدیر از تیم اجرایی و دبیرخانه

در بخش دیگری از مراسم به اشکان ابراهیمی، آزاد معروفی، فرهاد کرم زاده، محمد متشرعی و صادق فرامرزی، اعضای هیأن مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و به همراه مهدی حیدری و کاوه ثروتی لوح تقدیر و یادبودی اهدا شد.

همچنین از علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر نصر تهران، فریدالدین مشایخی، مدیر حراست، حسین تبریزی، مدیر اجرایی، مریم لطفی، مدیر روابط عمومی، ثریا بیک محمدی، مدیر عضویت و میترا جلیلی، مدیر اجرایی نصر کشور تقدیر شد.

تقدیر از خیرین کمک به آزادسازی زندانیان

در بخش آخر این مراسم نیز از خیرین کمک به آزادسازی زندانیان که در مراسم بزرگداشت روز فناوری اطلاعات اعلام شده بود، با ارائه لوح یادبود تقدیر شد.

گفتنی است در مراسم بزرگداشت روز فناوری اطلاعات ۸۲ لوح هر یک به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال توسط ۵۲ نفر از خیرین خریداری شد.

blank

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا