برندهای خارجی

سناتورهای آمریکایی خواستار اسناد آسیب های متا به کودکان شدند

پایگاه خبری توسعه برند، در سال ۲۰۲۱ میلادی یک کارمند سابق متا اسنادی را افشا کرد که نشان می داد متا از قبل می دانسته این برنامه اعتیاد آور است و مشکلات ذهنی میان برخی دختران نوجوان را بدتر می کند.

سناتورها در نامه ای نوشتند: اعضای کنگره به طور مداوم از متا خواسته اند اطلاعاتی درباره آگاهی اش از تهدیدها برای افراد جوان در پلتفرمش و اقدامات برای جلوگیری از این روند را در اختیار آنها قرار دهد اما فقط با کارشکنی روبرو شده اند یا اطلاعات گمراه کننده دریافت کرده اند.

این نامه در حالی ارسال شده که هفته گذشته یک افشاگر جدید فیس بوک در جلسه استماع کنگره شرکت کرد. از سوی دیگر دادستان کل ایالت ماساچوست شکایتی از این شرکت ثبت کرده است.

افشاگری های جدید نشان می دهد مدیران ارشد اجرایی متا به طور مستقیم از آسیب های مرتبط با محصولات آن آگاه است و آنها را از کنگره و مردم مخفی کرده است. این اسناد از شهادت آرتورو بیجار مدیر اجرایی سابق برای کمیته قضایی سنا پشتیبانی می کند.

چند ایالت آمریکا نیز از متا و اینستاگرام شکایت و آنها را متهم کردند با اعتیادآور کردن پلتفرم هایشان به بحران سلامت ذهنی جوانان دامن زده اند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا