اقتصادی

رشد ۸ درصدی اشتغال در بخش صنعت کشور   

پایگاه خبری توسعه برند، معاون وزیر صمت گفت: در حال حاضر در کشور بیش از هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت مشغول به کار هستند که نشان می دهد در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد هشت درصدی در این زمینه داشتیم.

 محمدمهدی برادران امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهر رشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف گذاری امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوام رشد سریع تولید است، اظهار کرد: در سال گذشته جامعه صنعتی کشور با همراهی جامعه کارگری موفق به رشد اشتغال در بخش صنعت شد و استمرار این موفقیت مستلزم آن است که مردم هم بیش از پیش از تولید ملی حمایت کنند.

وی افزود: رشد تولید در بخش صنعت سال گذشته هشت درصد بود که این میزان رشد نسبت به سال های گذشته قابل توجه است.

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یکی از بخش های که رشد خوبی در حوزه صنعت داشت مجموعه واحدهایی بودند که تولیداتشان با قاچاق کالا مقابله می کرد و در حوزه محصولاتی مانند کولرگازی شاهد رشد تولید ۴۵ درصدی هستیم.

برادران ادامه داد: اقبال مردم به کالاهای داخلی بیشتر شده است و ما برآنیم ضمن حفظ اشتغال، کالای با کیفیت داخلی در اختیار مردم قرار بگیرد. در بسیاری از واحدها جامعه کارفرمایی علاقمند هستند که از ظرفیت کاری بیشتری برخوردار شوند؛ این در حالی است که در برخی از شهرها با کمبود کارگر متخصص مواجه هستیم و لذا برای رفع این مشکل از ظرفیت فنی و حرفه ای استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: در حال حاضر در کشور بیش از هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت مشغول به کار هستند که نشان می دهد در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد هشت درصدی در این زمینه داشتیم؛ البته واحدهایی بودند که به دلیل شرایط زیرساختی و یا نواسات فصلی این رشد را نداشتند.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: با توجه به اینکه فصل بهار شرایط آب و هوایی مناسب برای کار است، در حال برنامه ریزی هستیم تا تعطیلات فصل بهار از جمله فروردین ماه را در فصل های تابستان و زمستان جایگزین کنیم؛ به این ترتیب در زمان اوج مصرف انرژی در زمستان و تابستان شاهد کم کار شدن برخی از واحدای صنعتی نخواهیم بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا