کسب و کار

۵ دلیل برتری ویلا چوبی نسبت به خانه های بتنی و فلزی

پایگاه خبری توسعه برند، در سالهای اخیر تمایل به ساخت ویلاهای چوبی (مخصوصاً در شمال ایران) شدت گرفته و تقاضا برای ساخت ویلا چوبی افزایش فراوانی داشته است. بنابراین تصمیم گرفتیم که در این مقاله ۵ دلیل برتری ویلا چوبی را به نسبت سایر سازه ها بررسی کنیم.

زندگی در یک ویلا چوبی تجربه ای کاملاً منحصر به فرد و خاص محسوب می شود و یکی از مهمترین دلایل آن، حس نزدیکی و تعامل بیشتر با طبیعت می باشد. در حال حاضر نیز ویلا های چوبی به سرعت در حال پیشرفت هستند و هم اکنون استقبال بسیار خوبی از ویلا های چوبی می شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که ادامه مهمترین مزایای ساخت ویلا چوبی را در مقایسه با خانه های بتنی بیان کنیم:

۱- زیبایی و معماری منحصر به فرد ویلا های چوبی

وجه تمایز ویلا های چوبی با سایر سازه ها، استفاده از چوب است! اما از نظر فیزیکی چوب و بتن دارای تفاوت های ساختاری بنیادین هستند! (از نظر فیزیکی بتن ماده ای سخت و شکننده است درحالی که چوب خاصیت ارتجاعی دارد) بنابرایناز نظر فنی معماری ویلا های چوبی کاملاً متفاوت با سازه های بتنی می باشد!

اما خارج از بحث فنی، استفاده از چوب به عنوان متریال قالب خانه حس تازگی و تجربه جدیدی از زندگی شهری را به شما منتقل خواهد کرد. مطمئناً تا وقتی که در یک ویلا چوبی زندگی نکنید، این حس را تجربه نخواهید کرد!

ویلا چوبی

۲- سرعت اجرا و سرعت ساخت بالای ویلا های چوبی پیش ساخته

یکی دیگر از مهمترین تفاوت های ویلا چوبی با سایر سازه ها، سرعت اجرا و تحویل آنهاست. بدین صورت که معمولاً ویلا های چوبی در کمتر از ۴ ماه ساخته و آماده استفاده می شوند! بنابراین اگر فاکتور سرعت اجرای پروژه برای شما در اولویت است، پیشنهاد می شود که به سراغ ساخت ویلا چوبی بروید!

۳- ارزش ساخت ویلا های چوبی بیشتر از سایر سازه هاست

ساخت ویلا های چوبی در کلاس کاری خود، به نسبت سایر متریال بسیار مقرون به صرفه تر و با ارزش تر هستند. به گونه ای که ارزش نهایی ویلا های چوبی پس از ساخت، تقریباً یک و نیم برابر سازه بتنی مشابه خود است! بنابراین در مناطقی که ارزش ریالی زمین بالاست، بهترین گزینه ساخت خانه و ویلا چوبی است.

۴- دوام و عمر مفید بالای ویلا های چوبی

اگر ویلا های چوبی بطور اصولی ساخته شوند، عمر مفید آنها بالاتر از ۵۰ سال خواهد بود! این درحالی است که ویلا های چوبی اصولاً نیاز به هزینه های اضافی تعمیر و نگه داری ندارد و از این جهت برگ برنده با ویلا چوبی خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم که اگر تصمیم به ساخت ویلا چوبی دارید، حتماً از شرکت های معتبر در این حوزه کمک بگیرید. یکی از شرکت های پیشگام در طراحی و ساخت ویلا چوبی مطابق با استاندارد های کانادا، شرکت آرتا چوب آریا می باشد که دارای گواهینامه رسمی استاندارد های کانادا است!

۵- پروسه دریافت مجور برای ویلا های چوبی بسیار ساده تر از سایر سازه ها است!

با توجه به این که تاکنون آیین نامه ای در شهرداری درخصوص ویلا چوبی پیش ساخته تدوین نشده است، لذا ساخت این خانه ها نیاز به مجوز شهرداری ندارد! اما برای استفاده از خدمات شهری (نظیر آب و برق و گاز و …) در نهایت نیاز به اخذ مجوز بهره برداری خواهید بود. لازم به ذکر است که روال اداری دریافت این مجوز ها، بسیار ساده تر از سایر سازه ها می باشند.

ویلا چوبی

جمع بندی:

در این خبر سعی شد که بطور کوتاه درباره مزایای اصلی ساخت ویلا چوبی توضیح داده شود. امروزه سرمایه گذاری در بازار ساخت ویلا چوبی بسیار رایج شده و به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک، ویلا های چوبی درصد بسیار بیشتری از ساخت و ساز ها را -مخصوصاٌ در شمال ایران- به خود اختصاص دهند.

برای مشاهده قیمت ساخت ویلا چوبی کلیک کنید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا