اقتصادی

اتحادیه اروپا: ۴۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۲ توانایی گرم کردن خانه‌های خود را نداشتند

پایگاه خبری توسعه برند، کمیته اقتصادی و اجتماعی اروپا در کنفرانس سالانه خود در بروکسل اعلام کرد، تقریبا ۴۲ میلیون نفر در سراسر اروپا حدود ۹.۳ درصد شهروندان اتحادیه اروپا قادر نبودند در سال ۲۰۲۲ خانه‌های خود را به مقدار کافی گرم کنند.

سومین کنفرانس فقر انرژی در ۱۹ جولای ۲۰۲۳ در بروکسل برگزار شد و آمارهای جدید و هشداردهنده‌ای منتشر کرد.

بر اساس آمارهای یوروستات، اداره آمار اروپا در ژوئن ۲۰۲۳، این وضعیت اندکی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اندکی بهتر بوده، زمانی که فقر انرژی به ترتیب ۸ و ۶.۹ درصد جمعیت این اتحادیه را تحت تاثیر قرار داده است اما در چند ماه گذشته افزایش بی‌سابقه قیمت انرژی و جنگ اوکراین این وضعیت را برای مردم سخت‌تر کرده است.

بایبا میلتویچا، رئیس بخش حمل و نقل، انرژی، زیرساخت‌ها و جامعه اطلاعاتی این اتحادیه گفت: «این ارقام وحشتناک هستند و این وضعیت دیگر قابل قبول نیست.»

وی افزود، بدیهی است که اقداماتی که تاکنون انجام شده، جواب نداده است. ما به یک توافق جدید نیاز داریم، یک توافق جدید که با اراده سیاسی قوی پشتیبانی می‌شود.

این کمیسیون قبلا هم فاش کرده بود ۹۶.۵ میلیون اروپایی در معرض فقر و محرومیت اجتماعی قرار دارند و نرخ تورم اتحادیه اروپا در بالاترین سطح از زمان تشکیل منطقه یورو قرار دارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا