اقتصادی

فرصت ۴ ماهه برای ایجاد زیرساخت های مبارزه با پولشویی

پایگاه خبری توسعه برند، یک مقام مسئول گفت: فرصت ۴ ماهه به مؤسسات مالی و اعتباری جهت ساماندهی زیرساخت‌های مبارزه با پولشویی داده شده است.

رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد تاکید کرد: فرصت ۴ ماهه به مؤسسات مالی و اعتباری جهت ساماندهی زیرساخت‌های مبارزه با پولشویی رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد طی بخشنامه‌ای به مؤسسات مالی ۴ ماه فرصت داد تا زیرساخت‌های اعمال محدودیت برای افراد مظنون به پولشویی را ساماندهی کنند.

هادی خانی رئیس این مرکز طی بخشنامه‌ای به تمامی مؤسسات مالی و اعتباری اعلام کرد که حداکثر ۴ ماه فرصت دارند تا نسبت به ساماندهی و بروزرسانی زیرساخت‌ها و سامانه‌های نرم‌افزاری خود جهت اعمال محدودیت‌های ابلاغی مرکز اطلاعات مالی مرتبط با اشخاص مظنون به پولشویی موضوع مواد ۸۳ تا ۸۵ آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: بر اساس این بخشنامه کلیه ساماندهی‌ها و بروزرسانی‌ها با هماهنگی معاونت فناوری اطلاعات مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت پذیرد. خانی هدف این اقدام را جبران تأخیر در اجرای قانون مبارزه با پولشویی و تقویت جبهه مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: در صورت عدم اقدام مقتضی در این خصوص از سوی مؤسسات مالی و اعتباری، برابر تبصره ماده ۷ قانون مبارزه با پولشویی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا