اقتصادی

232 هزار بشکه در روز؛ میانگین صادرات نفت عراق به امریکا

پایگاه خبری توسعه برند، اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد که عراق طی هفته گذشته به طور میانگین 232 هزار بشکه در روز نفت خام به امریکا صادر کرده است.

اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به 232 هزار بشکه در روز رسید.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 548 هزار بشکه در روز از 8 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 232 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده کاهش واردات نفت امریکا از عراق نسبت به هفته پیش از آن است که 283 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.405 میلیون بشکه در روز، عربستان 462 هزار بشکه، مکزیک 437 هزار بشکه در روز و اکوادور 328 بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 295 هزار بشکه در روز از کلمبیا، 245 هزار بشکه در روز از برزیل و 144 هزار بشکه در روز نفت خام از نیجیریه وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه و لیبی وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد، در جایگاه اول جهانی قرار دارد.

استفاده از قطعات آمریکایی در محصولات برند اپل آغاز شد
بیشتر بخوانید

منبع: میدل ایست نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا