اقتصادی

10 برنامه شورای اقتصاد برای رشد اقتصادی بدون تورم

پایگاه خبری توسعه برند، سیداحسان خاندوزی امروز در ارتباط زنده با صدا و سیما گفت:‌ در جلسه امروز شورای اقتصاد که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، رئیس کل بانک مرکزی برنامه اقدام دستگاه‌های مختلف در مورد رشد اقتصادی و مهار تورم را ارائه کرد.

وی افزود: مقرر شد جزئیات زمان‌بندی هر اقدام به تفکیک هر دستگاه در هفته جاری نهایی و اعلام و به شورای اقتصاد ارائه شود.

خاندوزی در مورد جزئیات 10 برنامه بانک مرکزی برای رشد اقتصاد و مهار تورم گفت: این برنامه‌ها در مورد کاهش کسری بودجه دولت است که هشت اقدام در این زمینه مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت. همچنین برنامه پایش ناترازی بانک‌های کشور که 7 اقدام در این زمینه به تأیید شورای اقتصاد رسید.

به گفته وزیر اقتصاد،‌ برنامه سوم، کاهش بدهی دولت است که 6 اقدام به تأیید شورای اقتصاد رسید. برنامه کاهش ناترازی ارزی در منابع منابع و مصارف نیز مطرح و مقرر شد، تقاضای ارز مدیریت شود و عرضه ارز از طرف صادرکنندگان غیرنفتی افزایش پیدا کند. در این زمینه 6 اقدام مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت.

به گفته وزیر اقتصاد، در حوزه برنامه مدیریت نقدینگی، هدفگذاری شد که سقف رشد نقدینگی به 25 درصد برسد و سه اقدام به پیشنهاد بانک مرکزی به تأیید شورای اقتصاد رسید. همچنین اهداف و برنامه‌های ناظر بر رشد اقتصادی مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت و هدایت اعتبار به سمت فعالیت تولیدی کشور مدنظر قرار گرفت و در این زمینه 8 اقدام مشخص شامل برنامه پیش‌بینی‌پذیری و رفع موانع تولید و همچنین 11 برنامه دیگر در دولت مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت.

اقتصاد ایران می تواند ۲۰ سال به جلو کشیده شود
بیشتر بخوانید

به گفته خاندوزی در زمینه ناترازی‌های ارزی 7 اقدام مشخص مورد تأیید قرار گرفت و اقدامات غیرقیمتی مورد تأکید شد که منجر به افزایش تورم نشود.

وی همچنین گفت: برنامه عرضه دارایی‌های مالی دولت که سه اقدام آن مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت، همچنین مدیریت انتظارات و بهبود دیپلماسی اقتصادی در جهت رشد سرمایه گذاری خارجی با 6 اقدام مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفت.

به گفته وزیر اقتصاد در جلسه شورای اقتصاد رئیس‌جمهور هم ضمن تأکید بر لزوم تهیه بسته‌های رسانه‌ای مقرر کرد، جزئیات هر بسته و وظیفه هر دستگاه توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تأیید شورای اقتصاد برسد.

به نقل از فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا