اقتصادی

سهم ۰.۴ درصدی صنعت مبلمان از بازارهای بین‌المللی

پایگاه خبری توسعه برند، مدیر اجرایی نمایشگاه‌های صنعت مبلمان با اشاره به سهم ۹ درصدی این صنعت از اشتغال و ۰.۴ درصدی از بازارهای بین‌المللی از برگزاری سی‌امین نمایشگاه بین ‌المللی مبلمان منزل (Hofex ۲۰۲۱)، دهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات اداری (Office Expo ۲۰۲۱) و دومین رویداد طراحی مبلمان تهران TFD در دی ماه خبر داد.

کتایون اسکندری کیا، مدیر اجرایی نمایشگاه‌های صنعت مبلمان، گفت: صنعت چوب و مبلمان ۹ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است. علاوه بر واحدهای شناسنامه دار در این صنف و صنعت، نمی‌توان از فعالیت واحدهای فاقد مجوز اما قابل توجه این حوزه چشم‌ پوشی کرد.

به گفته وی سهم کنونی ایران در بازار بین‌ المللی حدود ۰.۴ درصد است. اگر چه صنعت مبلمان ایران طی سالیان اخیر شاهد روند نزولی ابعاد بازار خود در مقیاس ملی بوده، اما هم زمان با تکیه بر توسعه زیرساخت ها و توان فنی خود از مزیت های لازم برای تولید و عرضه محصولات به بازارهای خارجی استفاده کرده است.

اسکندری کیا، اضافه کرد: کارشناسان خارجی معتقدند صنعت مبلمان ایران برای ورود به بازارهای خارجی نیازمند دستیابی به دو مهارت “بازاریابی و فروش خارجی” و “بسته بندی قابل حمل صادراتی” است، اظهار کرد: اولین هفته‌ زمستان امسال موعد برگزاری سه رویداد مهم بین المللی، تخصصی و صادراتی صنعت مبلمان است. سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل (Hofex ۲۰۲۱) و دهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات اداری (Office Expo ۲۰۲۱) و دومین رویداد طراحی مبلمان تهران  TFD پس از سال‌ها برگزاری موفق، امسال نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین ‌المللی تهران میزبان این گردهمایی بزرگ است.

به گفته وی، در این رویدادهای تخصصی که  با مجوز رسمی سازمان توسعه‌ تجارت ایران و تحت نظارت اتحادیه‌ تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران برگزار می‌شود، با حضور برترین برندهای صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور و صاحبان صنف، گروه وسیعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از دوم تا پنجم دی‌ ماه امسال و از ساعت هشت صبح تا ۱۵ میزبان بازدیدکنندگان آن خواهند بود.

اسکندری کیا با تاکید بر اینکه بزرگترین رویداد صنعت مبلمان کشور هر ساله برای طراحان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تمامی فعالان عرصه‌ مبلمان منزل و اداری فرصتی است تا با بررسی، هدف‌گیری و افزایش دسترسی به بازارهای بین‌المللی، دایره‌ مبادلات تجاری در این حوزه را گسترش دهند و مقدمات حضوری موثر در آن را فراهم آورند و همچنین فرصتی برای نمایش جدیدترین و آخرین دستاوردها در حوزه‌ تولید کالا و یا ارائه‌ خدمات، بازاریابی و نیز آگاهی از آخرین تحولات در طراحی، دانش و فناوری‌های مرتبط است، اظهار کرد: بر اساس یک استراتژی منسجم تمامی ظرفیت‌های این صنعت به کار گرفته می شود تا اهدافی بزرگ از جمله تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری، شناسایی و تامین نیازهای داخلی با همکاری صاحبان دانش و فناوری روز دنیا، شناسایی و تقویت ظرفیت‌های صادراتی صنعت مبلمان ایران و دعوت از هیات‌های تجاری عضو کشورهای هدف به منظور افزایش مراودات تجاری، محقق شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه های HOFEX ۲۰۲۱ – Office Expo ۲۰۲۱ و دومین رویداد TFD به رغم همه چالش‌های موجود، فرصتی برای تقویت بنیه اقتصادی مشارکت‌ کنندگان و ظرفیتی برای جلب نظر تجار خارجی دعوت شده به این نمایشگاه به منظور شکل‌گیری مراودات تجاری و توسعه صادرات مبلمان باشد.

بزرگترین رویدادهای صنعت مبلمان ایران در روزهای دوم تا پنجم دی ماه سال ۱۴۰۰،  از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ عصر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا