اقتصادی

۶۳ هزار تن محصول کلزا در خوزستان برداشت می‌شود

پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌شود ۶۳ هزار تن محصول از سطح مزارع استان برداشت شود که نسبت به سال گذشته افزایش ۲ برابری را نشان می‌دهد.

عبدالرضا سید احمدی در گفت و گو با پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا با اشاره به آغاز برداشت کلزا از ۱۴ فروردین ماه در استان اظهار کرد: در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، ۴۳ هزار هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص یافت و پیش‌بینی می‌شود ۶۳ هزار تن محصول از این سطوح برداشت شود که نسبت به سال گذشته افزایش ۲ برابری را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه خوزستان مقام اول کشت و تولید کلزا در کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: ۴۰ مرکز خرید در استان آماده خرید محصول کلزا از کشاورزان هستند.

سید احمدی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی کلزا به ازای هر کیلوگرم ۳۵ هزار تومان است، عنوان کرد: کلزا در مزارع ۲۶ شهرستان کشت شده که بیشترین سطح مربوط به شهرستان‌های شوش و بهبهان است.

وی ارقام کشت شده را شامل هایولا ۵۰ و مقدار جزیی بذر تراپر دانست و اضافه کرد: این ارقام جز ارقام هیبرید پرمحصول هستند و متوسط عملکرد آن‌ها در شرایط مناسب تا ۳ و نیم تن گزارش شده است.

سید احمدی اظهار کرد: نیاز مزارع کلزا به کمباین جهت برداشت تامین شده و برای مناطق دوردست و سخت گذر تمهیدات لازم جهت انتقال کمباین به این مناطق اندیشیده شده است.  

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برداشت محصول کلزا در خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا