اقتصادی

۴۳۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در استان تهران شناسایی شد

یداله مظاهری مدیر امور اراضی استان تهران گفت: طی ۲۵ روز ابتدایی فروردین ماه، گشت های یگان حفاظت امور اراضی نسبت به پایش اراضی کشاورزی استان اقدام کردند که با پیمایش حدود ۲۰۰۰ کیلومتر، تعداد ۴۳۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در مساحت ۱۱۱۸۰۰متر مربع شناسایی شد.

او ادامه داد: پس از شناسایی این موارد که ۱۲۷ مورد آن در راستای اخبار و گزارشات واصله از سامانه ۱۳۱ (cms) انجام شده بود، اخطاریه و توقف عملیات غیرمجاز صادر شد.

مظاهری بیشترین میزان شناسایی ها را در شهرستان دماوند اعلام کرد و گفت: در راستای پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات با هماهنگی مقام قضایی و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط مستحدثات غیرمجاز به تعداد ۱۱۹مورد و در سطح ۷۰۰۰مترمربع در این ایام تخریب شد که بواسطه این اقدامات حدود۷۵۰۰۰متر مربع از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

 او از تشکیل ۸ فقره پرونده در رابطه با تخلفات صورت گرفته خبر داد و گفت: این پرونده ها پس از تکمیل جهت رسیدگی و صدور حکم به محاکم قضایی ارائه خواهد شد.

مظاهری با اشاره به اینکه سیاست جهادکشاورزی استان برای حفظ اراضی زراعی و باغ ها، پیشگیری قبل از وقوع تخلف به عنوان بهترین راهکار است، تاکید کرد: گشت های حفاظت از اراضی کشاورزی به طور مستمر در حال رصد اراضی استان هستند و در صورت مشاهده ساخت و سازهای غیرمجاز با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

مدیر امور اراضی استان تهران از کشاورزان و بهره برداران استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۳۱گزارش نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا