اقتصادی

۱۶۴مین استاندارد ملی فناوری نانو تصویب شد

یکصدوشصت‌وچهارمین استاندارد ملی فناوری نانو با عنوان «روش تخمین برداشت سلولی نانومواد کربنی با استفاده از جذب نوری» در اجلاسیه کمیته ملی نانو در سازمان استاندارد تصویب و آماده انتشار شد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، استاندارد نانو با موضوع روش تخمین برداشت سلولی نانومواد کربنی با استفاده از جذب نوری، با حمایت گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو و به همت جمعی از متخصصین و اساتید دانشگاهی، کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو و کارشناسان سازمان ملی استاندارد تدوین شده است.

به نقل از ستاد نانو، با تصویب این استاندارد تعداد استانداردهای ملی فناوری نانو به ۱۶۴ عدد رسید.

نانومواد کربنی (CNMs) به‌سبب خواص شیمیایی و فیزیکی غیرمعمول آنها برای کاربردهای متنوعی از جمله در زمینه‌های الکترونیک، انرژی، فناوری نانو و زیست‌شناسی در نظر گرفته می‌شوند. با افزایش محصولات بر پایه نانوماده کربنی در بازار، نگرانی عمومی درباره مسمومیت‌های احتمالی آنها افزایش یافته‌ است. تخمین میزان CNM مرتبط به سلول‌های هدفدارشده، برای غربالگری سم‌شناختی اولیه CNMs و همچنین برای توسعه کاربردهایی در پزشکی مفید است.

هدف از تدوین این استاندارد، توصیف روش جذب نوری فروسرخ نزدیک، به‌منظور تخمین برداشت سلولی برون‌تنی نانومواد کربنی، از پراکنه‌های مایع است.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا