اقتصادی

گندمکاران چشم انتظار اعلام جایزه تحویل گندم

عطااللّه هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه گندمکاران چشم انتظار اعلام جایزه تحویل گندم هستند، گفت: با توجه به اهمیت تخصیص جایزه تحویل گندم در پایداری تولید و ترغیب کشاورزان به تحویل گندم به مراکز خرید انتظار می رود که رئیس جمهور جایزه تحویل گندم به ازای هر کیلو ۲ هزار تومان را اعلام کند.

به گفته او، با توجه به بارش های اخیر، وضعیت سبزینگی مزارع گندم مناسب است و پیش بینی می شود که با استمرار شرایط مساعد بارش در ماه های فروردین و اردیبهشت تولید به بالای ۱۳ میلیون تن برسد.

هاشمی با بیان اینکه در تامین گندم واحدهای خبازی خودکفا هستیم، افزود: سالانه ۱.۵ میلیون تن مربوط به سهم صنف و صنعت است که امیدواریم در سال آینده در تامین این میزان به خودکفایی برسیم و نیازی به واردات نداشته باشیم.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با افزایش راندمان در واحد سطح و اصلاح آب و خاک، تحقیقات و رعایت دیگر مسائل کارشناسی امکان دستیابی به خودکفایی از طریق ۲ میلیون هکتار گندم آبی وجود دارد. به عنوان مثال با افزایش عملکرد در واحدسطح به ازای هر هکتار ۷ تن می توان به تولید ۱۴ میلیون تن رسید که بر این اساس نیازی به واردات نداریم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا